Long Island Wrestling Association

 

 

Donate to Support
the LIWA

Contacts

Association Office
LIWA
117 Dale Dr
Oakdale, NY 11769


Webmaster
Steve Meehan
stevemeehan0809 @ gmail.com

 

 

2019-2020 High School Results

To submit tournament results

You can fax the brackets to 631-567-2337 but you must call first as the fax machine is not automatic.
 

To submit dual meet results from Trackwrestling
For duals enter my email address, stevemeehan0809@gmail.com into the TrackWrestling Database for Media Contacts.

 

NYSPHSAA Wrestling Championships
NYSPHSAA Division 1 Wrestling Championships at Times Union Center, Albany
NYSPHSAA Division 2 Wrestling Championships at Times Union Center, Albany


State Championship Qualifying Tournaments
Section 8 D1 Wrestling Championships at Farmingdale State College, Farmingdale, NY
Section 8 D2 Wrestling Championships at Cold Spring Harbor HS
Section 11 Division 1 Wrestling Championships at Suffolk County Community College Brentwood Campus
Section 11 Division 2 Wrestling Championships at Center Moriches
Suffolk County Girls HS Wrestling Championships at Rocky Point HS
Catholic High School Athletic Association State Wrestling Championships at Holy Trinity HS
New York Private School Championships at

Conference and League Tournaments
Section 8 D1 Individual Qualifying Tournament at Bellmore JFK
Section 8 D1 Individual Qualifying Tournament at Long Beach
Section 8 D1 Individual Qualifying Tournament at Massapequa
Section 8 D1 Individual Qualifying Tournament at Plainedge
Section 8 D1 Individual Qualifying Tournament at Uniondale
Section 11 League 1 Championship at Longwood
Section 11 League 2 Championship at Bay Shore
Section 11 League 3 Championship at Northport
Section 11 League 4 Championship at Bellport
Section 11 League 5 Championship at Eastport-South Manor
Section 11 League 6 Championship at Islip
Nassau-Suffolk CHSAA League Tournament at Kellenberg Memorial
 

Dual Meets & Tournaments

February 7, 2020
John Glenn (JG) 56, Seaford (Sea) 22

February 6, 2020
Seaford Double Dual
  Clarke (Clk) 57, Mattituck (Matt) 12
  Seaford (Sea) 46, Mattituck (Matt) 30
  Shoreham-Wading River (SWR) 39, Clarke (Clk) 35
  Shoreham-Wading River (SWR) 48, Seaford (Sea) 37

February 4, 2020
Huntington (Hu) 69, Stony Brook School (SB) 6

February 1, 2020
Mineola Quad
  Herricks (Her) 62, Calhoun (Cal) 21
  Herricks (Her) 56, Great Neck South (GNS) 23
  Mineola (Min) 48, Calhoun (Cal) 24
  Mineola (Min) 51, Great Neck South (GNS) 27
Oyster Bay Duals
  Round 1
    Half Hollow Hills East (HHHE) 59, Syosset (Syo) 15
    Hampton Bays (HB) 51, Oyster Bay (OB) 11
    Valley Stream North (VSN) 45, Port Washington (PW) 30
  Round 2
    Half Hollow Hills East (HHHE) 72, Oyster Bay (OB) 15
    Hampton Bays (HB) 42, Valley Stream North (VSN) 39
    Syosset (Syo) 39, Port Washington (PW) 36
  Round 3
    Half Hollow Hills East (HHHE) 54, Valley Stream North (VSN) 36
    Port Washington (PW) 42, Hampton Bays (HB) 34
    Syosset (Syo) 51, Oyster Bay (OB) 15
  Round 4
    Half Hollow Hills East (HHHE) 45, Hampton Bays (HB) 27
    Port Washington (PW) 63, Oyster Bay (OB) 12
    Valley Stream North (VSN) 45, Syosset (Syo) 39
  Round 5
    Half Hollow Hills East (HHHE) 50, Port Washington (PW) 20
    Syosset (Syo) 35, Hampton Bays (HB) 30
    Valley Stream North (VSN) 60, Oyster Bay (OB) 21
South Side Duals
  Round 1
    Kellenberg (KM) 40, Bellmore JFK (BJFK) 39
    South Side/East Rockaway (SS/ER) 47, Sewanhaka East (SewE) 27
  Round 2
    Bellmore JFK (BJFK) 48, South Side/East Rockaway (SS/ER) 27
    Kellenberg (KM) 69, Sewanhaka East (SewE) 10
  Round 3
    Bellmore JFK (BJFK) 55, Sewanhaka East (SewE) 21
    Kellenberg (KM) 63, South Side/East Rockaway (SS/ER) 14
Tim Collins Memorial Invitational at Farmingdale HS
Jeff Cuilty Duals at Newburgh Free Academy
  John Glenn (JG) 54, Valley Central (Sec 9) (VC) 20
  John Glenn (JG) 60, Wallkill (Sec 9) (Wall) 24
  John Glenn (JG) 43, Warwick Valley (Sec 9) (WV) 31
  Middletown (Sec 9) (Mid) 39, Shoreham-Wading River (SWR) 38
  Newburgh Free Academy (NFA) 41, John Glenn (JG) 36
  Newburgh Free Academy (NFA) 65, John Glenn B (JG-B) 15
  Newburgh Free Academy (NFA) 39, Shoreham-Wading River (SWR) 36
  Shoreham-Wading River (SWR) 73, Valley Central (Sec 9) (VC) 10
  Shoreham-Wading River (SWR) 75, Wallkill (Sec 9) (Wall) 12
  Shoreham-Wading River (SWR) 51, Warwick Valley (Sec 9) (WV) 27
Paul DiIorio Memorial Tournament at Sachem East HS
Wes Dolson Invitational at Mattituck HS
Chaminade (Cham) 33, Hewlett (Hew) 24

January 31, 2020
Calhoun (Cal) 38, Bethpage (Beth) 28
Mepham (Mep) 47, Mineola (Min) 35
South Side/East Rockaway (SS/ER) 59, Roslyn (Ros) 30
Uniondale (Un) 37, North Babylon (NB) 36
Central Islip (CI) 40, West Islip (WI) 27
Deer Park (DP) 62, Amityville (Am) 9
Northport (Npt) 51, East Islip (EI) 25
Sachem East (SacE) 63, West Babylon (WB) 22
Sachem North (SacN) 50, Newfield (New) 23
Smithtown East (SmE) 49, Smithtown West (SmW) 25
Chaminade (Cham) 42, Copiague (Cop) 36
St John The Baptist (SJB) 48, Holy Trinity (HT) 38

January 30, 2020
Hewlett (Hew) 37, Long Beach (LB) 33
Island Trees (IT) 72, Babylon (Bab) 12
Jericho (Jer) 55, Great Neck South (GNS) 33
Long Beach (LB) 48, Syosset (Syo) 27
Center Moriches (CM) 65, East Hampton (EH) 18
Hampton Bays (HB) 60, Riverhead (Riv) 12
John Glenn (JG) 77, Garden City (GC) 4
Sayville (Say) 56, Bayport-Blue Point (BBP) 18

January 29, 2020
Division (Div) 40, Roosevelt (Roo) 34
Lawrence (Law) 48, Sewanhaka West (Sew-W) 36
Lynbrook (Lyn) 42, Oceanside (Oc) 34
Manhasset (Man) 67, John Glenn (JG) 9
Mepham (Mep) 60, Bethpage (Beth) 24
Roslyn (Ros) 43, Great Neck North (GNN) 30
Seaford (Sea) 55, Plainview JFK (PJFK) 24
Bay Shore (BS) 52, Center Moriches (CM) 26
Bellport (Bell) 65, Central Islip (CI) 15
Brentwood (Bwd) 33, Miller Place (MP) 30
Kings Park (KP) 59, Hicksville (Hick) 21
Mattituck (Matt) 47, Bayport-Blue Point (BBP) 38
Northport (Npt) 43, Commack (Com) 30
Sachem East (SacE) 38, Newfield (New) 33
Sayville (Say) 35, East Islip (EI) 34
Shoreham-Wading River (SWR) 77, Harborfields (Harb) 9
Smithtown West (SmW) 46, Half Hollow Hills West (HHHW) 33
Westhampton (WHB) 58, Southampton (SH) 24
St. Anthony's (StA) 42, Kellenberg (KM) 27
St John The Baptist (SJB) 67, Hempstead (Hemp) 9

January 28, 2020
Great Neck North (GNN) 54, Carle Place (CP) 23
Island Trees (IT) 61, Valley Stream South (VSS) 12
Port Washington (PW) 58, Mineola (Min) 30
Huntington (Hu) 48, St Anthony's (StA) 33

January 26, 2020
Ridgefield Challenge at Ridgefield HS, CT

January 25-26, 2020
CHSAA Dual Meet Championships
  Round 1
    Holy Trinity (HT) 39, Canisius (Can) 35
    St John The Baptist (SJB) 43, St Joseph Collegiate Institute (SJC) 38
  Round 2
    Msgr. Farrell (MF) 47, St John The Baptist (SJB) 36
    St Joseph Collegiate Institute (SJC) 51, Holy Trinity (HT) 24
  Round 3
    Holy Trinity (HT) 48, St Mary`S (Stma) 30
    Iona Prep (IP) 40, St John The Baptist (SJB) 39
  Round 4
    St John The Baptist (SJB) 54, Canisius (Can) 33
    Xavier (Xavi) 52, Holy Trinity (HT) 32
  Round 5
    Iona Prep (Iopr) 54, Holy Trinity (HT) 25
    St John The Baptist (SJB) 63, St Mary`s (StM) 15
  Round 6
    St Anthony's (StA) 49, St Joseph Collegiate Institute (SJC) 28
    Msgr. Farrell 46, Chaminade 36
    Kellenberg (KM) 63, Canisius (Can) 24
  Round 7
    Iona Prep (IP) 39, St Anthony's (StA) 38
    Chaminade 63, Canisius 24
    Kellenberg (KM) 72, St Mary`s (StM) 11
  Round 8
    St Anthony's (StA) 48, Canisius (Can) 37
    Chaminade 69, St Mary's 18
    Kellenberg (KM) 41, Msgr. Farrell (MF) 36
  Round 9
    St Anthony's (StA) 48, St Mary`S (StM) 30
    Chaminade (Cham) 45, Iona Prep (IP) 33
    Kellenberg (KM) 60, St Joseph Collegiate Institute (SJC) 30
  Round 10
    Msgr. Farrell (MF) 40, St Anthony's (StA) 38
    Chaminade 60, St Joseph Collegiate Institute 24
    Kellenberg (KM) 40, Iona Prep (IP) 39

January 25, 2020
Section 8 D1 Dual Meet Championship
  Championship Final
    MacArthur (Mac) 46, Massapequa (Mass) 24
  Semifinals
    MacArthur (Mac) 28, Manhasset (Man) 27
    Massapequa (Mass) 38, Wantagh (Wan) 34
  Quarterfinals
    MacArthur  (Mac) 54, Freeport (Fre) 24
    Manhasset (Man) 68, Uniondale (Un) 14
    Wantagh (Wan) 47, Hewlett (Hew) 28
    Massapequa (Mass) 53, Herricks (Her) 21
Section 8 Division 2 Dual Meet Tournament
  Championship Final
    Clarke (Clk) 46, Cold Spring Harbor (CSH) 31
  Semifinals
    Clarke (Clk) 43, Seaford (Sea) 30
    Cold Spring Harbor (CSH) 53, Island Trees (IT) 21
Section XI D1 Dual Meet Tournament
  Championship Final
    Patchogue-Medford (PM) 42, Commack (Com) 35
  Semifinals
    Commack (Com) 33, Hauppauge (Haup) 32
    Patchogue-Medford (PM) 36, Brentwood (Bwd) 30
Section XI D2 Dual Meet Tournament
  Championship Final
    Mt. Sinai (MtS) 47, Shoreham-Wading River (SWR) 24
East Islip (EI) 82, Riverhead (Riv) 6
Wolf Pack Duals
  Round 1
    Bellport (Bell) 66, Copiague (Cop) 21
    Deer Park (DP) 38, William Floyd (WF) 30
    Sayville (Say) 46, Center Moriches (CM) 32
    Westhampton (WHB) 43, Brentwood (Bwd) 33
  Round 2
    Bellport (Bell) 69, Brentwood B (Bwd-B) 12
    Sayville (Say) 49, Deer Park (DP) 31
    Westhampton (WHB) 39, Copiague (Cop) 33
    William Floyd (WF) 55, Center Moriches (CM) 30
  Round 3
    Bellport (Bell) 51, Westhampton (WHB) 21
    Brentwood B (Bwd-B) 57, Copiague (Cop) 24
    Deer Park (DP) 48, Center Moriches (CM) 36
    Sayville (Say) 43, William Floyd (WF) 28
  Championship Final
    Bellport (Bell) 58, Sayville (Say) 29
  Consolations
    Brentwood B (Bwd-B) 43, Center Moriches (CM) 29
    Deer Park (DP) 43, Westhampton (WHB) 42- DP wins on criteria d (most matches won)
    William Floyd (WF) 44, Copiague (Cop) 35
Martin Luther Invitational

January 24, 2020
Comsewogue (Coms) 62, Bayport-Blue Point (BBP) 23
East Hampton (EH) 45, Copiague (Cop) 36
Half Hollow Hills West (HHHW) 42, Half Hollow Hills East (HHHE) 35
Walt Whitman (WW) 41, West Islip (WI) 35
Holy Trinity (HT) 42, Babylon (Bab) 36

January 23, 2020
Section 8 D1 Dual Meet Championship
  Round of 16
    MacArthur (Mac) 73, Hicksville (Hick) 10
    Freeport (Fre) 50, Mineola (Min) 24
    Uniondale (Un) 37, Long Beach (LB) 35
    Manhasset (Man) 76, Division (Div) 12
    Wantagh (Wan) 72, Calhoun (Cal) 6
    Hewlett (Hew) 45, Farmingdale (Far) 25
    Herricks (Her) 36, Plainedge (Pdge) 32
    Massapequa (Mass) 57, Mepham (Mep) 24
  Preliminaries
    Hicksville (Hick) 38, Glen Cove (GCv) 36
    Uniondale (Un) 59, Valley Stream North (VSN) 30
    Division (Div) 39, Syosset (Syo) 36
    Hewlett (Hew) 44, East Meadow (EM) 30
    Mepham (Mep) 47, Bellmore JFK (BJFK) 20
Kings Park (KP) 54, Bayport-Blue Point (BBP) 24
Ward Melville (WM) 59, Hampton Bays (HB) 20
Stony Brook Tri-Meet
  Centereach (Cen) 66, Stony Brook (SB) 12
  Southampton (SH) 43, Centereach (Cen) 31
  Southampton (SH) 71, Stony Brook (SB) 12
St Anthony's (StA) 61, Holy Trinity (HT) 15
St John The Baptist (SJB) 42, St Anthony's (StA) 40

January 22, 2020
Section 11 D1 Dual Meet Championship
  Preliminary Round
    Islip (Isp) 51, Walt Whitman 33
    Brentwood (Bwd) 41, Northport (Npt) 24
    Miller Place (MP) 58, Sachem North (SacN) 12
    Patchogue-Medford (PM) 58, East Islip (EI) 11
    Commack (Com) 49, Longwood (Lwd) 23
    Connetquot (Con) 48, Rocky Point (RP) 30
    Lindenhurst (Lind) 45, Bellport (Bell) 24
    Hauppauge (Haup) 57, Sayville (Say) 21
  Quarterfinals
    Brentwood (Bwd) 33, Islip (Isp) 29
    Patchogue-Medford (PM) 40, Miller Place (MP) 33
    Commack (Com) 45, Connetquot (Con) 21
    Hauppauge (Haup) 59, Lindenhurst (Lind) 15
Section 11 D2 Dual Meet Championship
  Quarterfinals
    John Glenn (JG) 47, Port Jefferson (PJ) 22
    Mattituck (Matt) 52, Southampton (SH) 27
  Semifinals
    Mt. Sinai (MtS) 82, John Glenn (JG) 0
    Shoreham-Wading River (SWR) 48, Mattituck (Matt) 33
Eastport-South Manor (ESM) 42, Center Moriches (CM) 42
West Babylon (WB) 55, Amityville (Am) 27
Kellenberg (KM) 44, Chaminade (Cham) 36

January 20, 2020
Busby Classic Duals at Port Washington
  Round 1
    Comsewogue (Coms) 57, Port Washington (PW) 19
    Hauppauge B (Haup-B) 63, Sewanhaka West (Sew-W) 21
    Walt Whitman (WW) 55, North Shore (NS) 12
  Round 2
    Comsewogue (Coms) 69, North Shore (NS) 11
    Port Washington (PW) 83, Sewanhaka West (Sew-W) 3
    Walt Whitman (WW) 48, Hauppauge B (Haup-B) 30
  Round 3
    Comsewogue (Coms) 87, Sewanhaka West (Sew-W) 0
    Hauppauge B (Haup-B) 41, North Shore (NS) 35
    Walt Whitman (WW) 54, Port Washington (PW) 27
  Round 4
    Comsewogue (Coms) 47, Walt Whitman (WW) 22
    Hauppauge B (Haup-B) 42, Port Washington (PW) 41
    North Shore (NS) 68, Sewanhaka West (Sew-W) 9
Kellenberg (KM) 44, Chaminade (Cham) 36

January 19, 2020
Gene Brigham Invitational at Minisink Valley

January 18, 2020
Cold Spring Harbor (CSH) 54, Mineola (Min) 20
Uniondale Duals
  Round 1
    Islip (Isp) 42, Sachem North (SacN) 16
    MacArthur (Mac) 52, Hewlett (Hew) 15
    Sachem East (SacE) 56, Division (Div) 16
    Uniondale (Un) 42, Farmingdale (Far) 37
  Round 2
    Islip (Isp) 60, Farmingdale (Far) 21
    Sachem East (SacE) 43, Hewlett (Hew) 35
    Sachem North (SacN) 39, Uniondale (Un) 33
    MacArthur (Mac) 76, Division (Div) 4
  Round 3
    Hewlett (Hew) 61, Division (Div) 5
    Islip (Isp) 54, Uniondale (Un) 30
    MacArthur (Mac) 42, Sachem East (SacE) 32
    Sachem North (SacN) 51, Farmingdale (Far) 28
  Round 4
  Championship
    MacArthur (Mac) 37, Islip (Isp) 27
  Other Matches
    Sachem East (SacE) 45, Uniondale (Un) 33
    Sachem North (SacN) 52, Hewlett (Hew) 26
    Farmingdale (Far) 58, Division (Div) 18
Hauppauge B (Haup-B) 48, Bellmore JFK B (BJFK-B) 39
Kujan Brothers Memorial Tournament at William Floyd
Lindenhurst Round Robin Tournament
Patchogue-Medford (PM) 44, Ward Melville (WM) 29
St. John the Baptist Cougar Pride Invitational

January 17, 2020
Clarke (Clk) 66, Seaford (Sea) 15
East Meadow (EM) 51, Great Neck South (GNS) 31
Freeport (Fre) 48, Baldwin (Bal) 30
Island Trees (IT) 62, Oyster Bay (OB) 10
Long Beach (LB) 62, Kellenberg (KM) 9
Mepham (Mep) 49, South Side/East Rockaway(SS/ER) 30
Plainview JFK (PJFK) 52, Calhoun (Cal) 27
Port Washington (PW) 65, Sewanhaka East (SewE) 24
Wheatley (Whea) 48, Carle Place (CP) 21
Bellport (Bell) 71, Deer Park (DP) 3
Brentwood (Bwd) 54, William Floyd (WF) 12
Comsewogue (Coms) 52, Half Hollow Hills West (HHHW) 14
Connetquot (Con) 48, Sachem North (SacN) 17
East Islip (EI) 49, West Islip (WI) 25
Half Hollow Hills East (HHHE) 47, Smithtown West (SmW) 24
Hauppauge (Haup) 77, East Hampton (EH) 9
Huntington (Hu) 50, Newfield (New) 29
Islip (Isp) 41, Cold Spring Harbor (CSH) 39
Kings Park (KP) 72, Harborfields (Harb) 12
Lindenhurst (Lind) 48, Copiague (Cop) 30
Mattituck (Matt) 73, Babylon (Bab) 12
Miller Place (MP) 64, Sayville (Say) 13
Mt. Sinai (MtS) 44, John Glenn (JG) 17
North Babylon (NB) 66, Centereach (Cen) 21
Patchogue-Medford (PM) 47, Longwood (Lwd) 15
Rocky Point (RP) 60, West Babylon (WB) 30
Sachem East (SacE) 50, Central Islip (CI) 34
Shoreham-Wading River (SWR) 60, Hampton Bays (HB) 13
Smithtown East (SmE) 72, Stony Brook School (Sbs) 12
Walt Whitman (WW) 45, Bay Shore (BS) 32
Ward Melville (Wm) 76, Riverhead (Riv) 9
Westhampton (WHB) 66, Amityville (Am) 24

January 16, 2020
Bellmore JFK (BJFK) 61, Great Neck South (GNS) 24
Calhoun (Cal) 49, Garden City (GC) 25
Cold Spring Harbor (CSH) 34, Manhasset (Man) 33 - CSH wins on criteria d (most matches won)
Great Neck North (GNN) 45, Valley Stream South (VSS) 36
Hicksville (Hick) 48, Westbury (Wbry) 33
Roslyn (Ros) 57, Sewanhaka West (Sew-W) 27
Center Moriches (CM) 54, Babylon (Bab) 30
Commack (Com) 63, Plainedge (Pdge) 20
Port Jefferson (PJ) 44, Southampton (SH) 36
Chaminade (Cham) 40, Massapequa B (Mass-B) 30
Kellenberg (KM) 77, Great Neck North (GNN) 6

January 15, 2020
Bellmore JFK (BJFK) 64, Jericho (Jer) 18
Division (Div) 52, North Shore (NS) 34
Farmingdale (Far) 63, Syosset (Syo) 22
Hempstead (Hemp) 48, Sewanhaka West (Sew-W) 42
Herricks (Her) 43, Baldwin (Bal) 24
Hicksville (Hick) 46, Oceanside (Oc) 30
Locust Valley (LV) 75, Carle Place (CP) 12
Long Beach (LB) 49, Mepham (Mep) 27
Manhasset (Man) 44, Hewlett (Hew) 19
Massapequa (Mass) 58, Freeport (Fre) 12
Plainedge (Pdge) 49, Glen Cove (GCv) 33
Roosevelt (Roo) 70, Great Neck North (GNN) 5
Seaford (Sea) 57, Oyster Bay (OB) 20
South Side/East Rockaway (SS/ER) 47, Plainview JFK (PJFK) 39
Uniondale (Un) 63, Sewanhaka East (SewE) 18
Valley Stream North (VSN) 45, Lynbrook (Lyn) 36
Wantagh (Wan) 44, Mineola (Min) 30
Westbury (Wbry) 45, Port Washington (PW) 30
Bellport (Bell) 82, Centereach (Cen) 6
Brentwood (Bwd) 33, Sachem East (SacE) 28
Commack (Com) 51, Sachem North (SacN) 19
Connetquot (Con) 51, Walt Whitman (WW) 23
East Islip (EI) 51, Deer Park (DP) 18
Eastport-South Manor (ESM) 44, West Babylon (WB) 33
Hauppauge (Haup) 72, Comsewogue (Coms) 3
Islip (Isp) 68, Sayville (Say) 16
John Glenn (JG) 59, Bayport-Blue Point (BBP) 19
Lindenhurst (Lind) 51, Half Hollow Hills East (HHHE) 20
Longwood (Lwd) 51, Central Islip (CI) 28
Mattituck (Matt) 46, Port Jefferson (PJ) 27
Newfield (New) 47, Smithtown West (SmW) 20
Northport (Npt) 47, Huntington (Hu) 30
Patchogue-Medford (PM) 61, William Floyd (WF) 15
Rocky Point (RP) 68, East Hampton (EH) 18
Ward Melville (WM) 39, Bay Shore (BS) 32
West Islip (WI) 39, Smithtown East (SmE) 36
Chaminade (Cham) 54, Holy Trinity (HT) 25
Kellenberg (KM) 33, St John The Baptist (SJB) 31

January 14, 2020
Bethpage (Beth) 42, Roslyn (Ros) 38
Clarke (Clk) 66, Island Trees (IT) 21
Cold Spring Harbor (CSH) 54, Locust Valley (LV) 25
Garden City (GC) 40, Great Neck South (GNS) 39
Lawrence (Law) 60, Valley Stream South (VSS) 15
Seaford (Sea) 48, Plainedge (Pdge) 30
Miller Place (MP) 84, Amityville (Am) 0
Mt. Sinai (MtS) 69, Hampton Bays (HB) 13
Westhampton (WHB) 63, Harborfields (Harb) 18

January 10-11, 2020
Eastern States Classic (Boys)

January 11, 2020
Dan Wickham Classic at Unatego
Harold Earl Duals at Valley Stream Central
  Round 1
    Great Neck South (GNS) 40, Valley Stream Central (VSC) 24
    Oceanside (Oc) 52, Calhoun (Cal) 22
    Valley Stream North (VSN) 63, Martin L. King (PSAL) (MLK) 19
  Round 2
    Calhoun (Cal) 50, Valley Stream Central (VSC) 24
    Martin L. King (PSAL) (MLK) 47, Great Neck South (GNS) 30
    Oceanside (Oc) 42, Valley Stream North (VSN) 40
  Round 3
    Martin L. King (PSAL) (MLK) 48, Calhoun (Cal) 28
    Oceanside (Oc) 64, Valley Stream Central (VSC) 15
    Valley Stream North (VSN) 51, Great Neck South (GNS) 30
  Round 4
    Calhoun (Cal) 37, Great Neck South (GNS) 21
    Oceanside (Oc) 42, Martin L. King (PSAL) (MLK) 40
    Valley Stream North (VSN) 60, Valley Stream Central (VSC) 18
  Round 5
    Martin L. King (PSAL) (MLK) 54, Valley Stream Central (VSC) 30
    Oceanside (Oc) 63, Great Neck South (GNS) 24
    Valley Stream North (VSN) 46, Calhoun (Cal) 20
Jericho Round Robin
  Round 1
    Island Trees (IT) 54, Jericho (Jer) 27
    Port Jefferson (PJ) 60, Lawrence (Law) 28
  Round 2
    Island Trees (IT) 63, Lawrence (Law) 24
    Port Jefferson (PJ) 43, Jericho (Jer) 34
  Round 3
    Island Trees (IT) 39, Port Jefferson (PJ) 37
    Jericho (Jer) 66, Lawrence (Law) 16
Kohl Invitational at Suffern
Copiague Tournament
Kings Park Varsity B Tournament
Kris McDonald Islip Cup
  Championship Final
    Sachem North (SacN) 34, Islip (Isp) 29
  Crossover Matches (Instead of 3rd and 5th - EI and DP same league)
    Deer Park (DP) 45, Central Islip (CI) 40
    East Islip (EI) 62, Freeport (Fre) 24
  7th Place Match
    Half Hollow Hills East 78, Eastport-South Manor 6
  Round 1
    Pool A
    Deer Park (DP) 41, Half Hollow Hills East (HHHE) 31
    Islip (Isp) 57, Freeport (Fre) 30
    Pool B
    East Islip (EI) 61, Central Islip (CI) 12
    Sachem North (SacN) 86, Eastport-South Manor (ESM) 0
  Round 2
    Pool A
    Deer Park (DP) 45, Freeport (Fre) 19
    Islip (Isp) 60, Half Hollow Hills East (HHHE) 19
    Pool B
    East Islip (EI) 75, Eastport-South Manor (ESM) 6
    Sachem North (SacN) 65, Central Islip (CI) 9
  Round 3
    Pool A
    Half Hollow Hills East 59, Freeport 26
    Islip (Isp) 55, Deer Park (DP) 24
    Pool B
    Central Islip 39, Eastport-South Manor 34
    Sachem North (SacN) 36, East Islip (EI) 31
Scarsdale Invitational
Warrior Duals at Comsewogue
  Round 1
   Pool A
    Comsewogue (Coms) 61, John Glenn B (JG-B) 8
    Shoreham-Wading River (SWR) 57, West Islip (WI) 16
   Pool B
    Newfield (New) 82, Comsewogue B (Coms-B) 6
    Mt. Sinai (MtS) 54, Ward Melville (WM) 30
  Round 2
   Pool A
    West Islip (WI) 39, Comsewogue (Coms) 33
    Shoreham-Wading River (SWR) 70, John Glenn B (JG-B) 12
   Pool B
    Mt. Sinai (MtS) 72, Comsewogue B (Coms-B) 15
    Newfield (New) 61, Ward Melville (WM) 21
  Round 3
   Pool A
    Shoreham-Wading River (SWR) 52, Comsewogue (Coms) 15
    West Islip (WI) 67, John Glenn B (JG-B) 9
   Pool B
    Mt. Sinai (MtS) 52, Newfield (New) 26
    Ward Melville (WM) 67, Comsewogue B (Coms-B) 3
  Round 4
    Shoreham-Wading River (SWR) 57, Newfield (New) 24
    Mt. Sinai (MtS) 61, West Islip (WI) 12
    Comsewogue (Coms) 45, Ward Melville (WM) 36
    John Glenn B (JG-B) 45, Comsewogue B (Coms-B) 21
9th Annual Ed Solosky Memorial Tournament
David Sorensen Memorial Invitational at LI Lutheran
Bergen Catholic (NJ) (BC) 74, St Anthony's (StA) 3
Buchanan (CA) (Buch) 84, St Anthony's (StA) 0
Joe Radomski Memorial Tournament at Ardsley

January 10, 2020
East Meadow (EM) 42, Plainview JFK (PJFK) 27
Island Trees (IT) 59, Carle Place (CP) 15
Jericho (Jer) 66, Great Neck North (GNN) 9
Lynbrook (Lyn) 66, Valley Stream South (VSS) 21
Mineola (Min) 61, Lawrence (Law) 27
Plainedge (Pdge) 72, Division (Div) 9
Seaford (Sea) 54, North Shore (NS) 18
Sewanhaka East (SewE) 60, Sewanhaka West (Sew-W) 21
Wantagh (Wan) 51, Valley Stream North (VSN) 35
Bellport (Bell) 39, Mt. Sinai (MtS) 31
Brentwood (Bwd) 59, Bay Shore (BS) 19
Holy Trinity (HT) 51, Amityville (Am) 21

January 9, 2020
Division (Div) 72, Roslyn (Ros) 15
Manhasset (Man) 67, Bellmore JFK (BJFK) 9
Massapequa (Mass) 72, Sewanhaka West (Sew-W) 0
Massapequa (Mass) 48, Uniondale (Un) 23
John Glenn (JG) 72, Center Moriches (CM) 13
William Floyd (WF) 61, Central Islip (CI) 22

January 8, 2020
Cold Spring Harbor (CSH) 41, Clarke (Clk) 40 - CSH wins on criteria d (most matches won)
East Meadow (EM) 45, Baldwin (Bal) 25
Farmingdale (Far) 64, Hicksville (Hick) 22
Freeport (Fre) 59, Sewanhaka East (SewE) 21
Garden City (GC) 66, Valley Stream Central (VSC) 18
Glen Cove (GCv) 46, North Shore (NS) 31
Herricks (Her) 48, South Side/East Rockaway (SS/ER) 25
Hewlett (Hew) 60, Jericho (Jer) 12
Island Trees (IT) 52, Wheatley (Whea) 29
Locust Valley (LV) 57, Oyster Bay (OB) 19
MacArthur (Mac) 72, Plainview JFK (PJFK) 7
Manhasset (Man) 57, Roosevelt (Roo) 15
Massapequa (Mass) 51, Hempstead (Hemp) 30
Mepham (Mep) 47, Calhoun (Cal) 21
Mineola (Min) 49, Lynbrook (Lyn) 33
Oceanside (Oc) 54, Westbury (Wbry) 30
Plainedge (Pdge) 57, Bethpage (Beth) 20
Seaford (Sea) 65, Carle Place (CP) 9
Syosset (Syo) 43, Port Washington (PW) 41
Uniondale (Un) 87, Sewanhaka West (Sew-W) 0
Bellport (Bell) 58, North Babylon (NB) 21
Commack (Com) 52, Walt Whitman (WW) 15
Connetquot (Con) 58, Ward Melville (WM) 21
East Islip (EI) 67, Centereach (Cen) 9
Eastport-South Manor (ESM) 48, East Hampton (EH) 33
Hampton Bays (HB) 54, Bayport-Blue Point (BBP) 23
Hauppauge (Haup) 67, Half Hollow Hills West (HHHW) 18
Islip (Isp) 78, Amityville (Am) 12
Kings Park (KP) 39, Westhampton (WHB) 33
Lindenhurst (Lind) 49, Newfield (New) 30
Longwood (Lwd) 52, Sachem East (SacE) 21
Mattituck (Matt) 58, Southampton (SH) 30
Miller Place (MP) 83, Harborfields (Harb) 0
Mt. Sinai (MtS) 43, Shoreham-Wading River (SWR) 27
Northport (Npt) 55, Smithtown West (SmW) 23
Patchogue-Medford (PM) 29, Brentwood (Bwd) 26
Rocky Point (RP) 43, Comsewogue (Coms) 39
Smithtown East (SmE) 37, Deer Park (DP) 33
Chaminade (Cham) 54, St John The Baptist (SJB) 24
Kellenberg (KM) 0, Holy Trinity (HT) 0

January 7, 2020
Bellmore JFK (BJFK) 76, Great Neck North (GNN) 0
Clarke (Clk) 45, Locust Valley (LV) 31
Cold Spring Harbor (CSH) 39, Seaford (Sea) 34
Freeport (Fre) 70, Hempstead (Hemp) 18
Glen Cove (GCv) 45, Bethpage (Beth) 31
Long Beach (LB) 78, Great Neck South (GNS) 7
Massapequa (Mass) 67, Sewanhaka East (SewE) 15
North Shore (NS) 71, Roslyn (Ros) 12
Plainedge (Pdge) 59, Calhoun (Cal) 15
Syosset (Syo) 45, Oceanside (Oc) 42
Valley Stream North (VSN) 78, Valley Stream South (VSS) 12
Wantagh (Wan) 87, Lawrence (Law) 0
Wheatley (Whea) 48, Oyster Bay (OB) 36
Bay Shore (BS) 73, Riverhead (Riv) 9
Half Hollow Hills East (HHHE) 44, Copiague (Cop) 31
Port Jefferson (PJ) 54, Center Moriches (CM) 29

January 6, 2020
Farmingdale (Far) 39, Port Washington (PW) 38

January 4, 2020
Battle for the Belt at Syosset
Cove Cup at Glen Cove
Murphy-Guccione Shoreline Classic at New Rochelle
Patrick J Butler Duals
  Long Beach (LB) 45, Seaford (Sea) 37
  Long Beach (LB) 47, Uniondale (Un) 32
  Seaford (Sea) 55, Uniondale (Un) 18
  Wantagh (Wan) 50, Long Beach (LB) 22
  Wantagh (Wan) 48, Seaford (Sea) 27
  Wantagh (Wan) 68, Uniondale (Un) 3
Ted Petersen Tournament at Island Trees
Cory Hubbard Duals
  Championship
    Patchogue-Medford (PM) 66, Bellport (Bell) 17
  3rd Place
    Newfield (New) 39, Westhampton (WHB) 37
  5th Place
    Sayville (Say) 59, Patchogue-Medford B (PM-B) 22
  7th Place
    Hampton Bays (HB) 56, East Hampton (EH) 34
  Round 1
    Pool A

      Westhampton (WHB) 49, Hampton Bays (HB) 34
      Bellport (Bell) 69, Patchogue-Medford B (PM-B) 12
    Pool B
      Patchogue-Medford (PM) 62, Newfield (New) 18
      Sayville (Say) 68, East Hampton (EH) 18
  Round 2
    Pool A

      Westhampton (WHB) 54, Patchogue-Medford B (PM-B) 24
      Bellport (Bell) 56, Hampton Bays (HB) 12
    Pool B
      Patchogue-Medford (PM) 83, East Hampton (EH) 6
      Newfield (New) 43, Sayville (Say) 35
  Round 3
    Pool A

      Bellport (Bell) 37, Westhampton (WHB) 36
      Patchogue-Medford B (PM-B) 45, Hampton Bays (HB) 30
    Pool B
      Patchogue-Medford (PM) 58, Sayville (Say) 20
      Newfield (New) 69, East Hampton (EH) 16
Dave Ironman Invitational at Msgr. Farrell
Lindenhurst Tournament
Rocky Gilmore Tournament at East Islip
Smithtown Tournament at Smithtown West
West Islip Duals
Championship
  Islip (Isp) 44, Hauppauge (Haup) 35
3rd Place
  Miller Place (MP) 56, West Islip (WI) 16
5th Place
  Mattituck (Matt) 68, West Babylon (WB) 16
7th Place
  South Side/East Rockaway (SS/ER) 60, New Canaan (CT) (NC) 27
Round 1
  Hauppauge (Haup) 56, Mattituck (Matt) 29
  Miller Place (MP) 67, South Side/East Rockaway (SS/ER) 7
  Islip (Isp) 68, West Babylon (WB) 15
  West Islip (WI) 64, New Canaan (NC) 21
Round 2
  Hauppauge (Haup) 36, Miller Place (MP) 30
  Mattituck (Matt) 62, South Side/East Rockaway (SS/ER) 16
  Islip (Isp) 67, West Islip (WI) 18
  West Babylon (WB) 48, New Canaan (CT) (NC) 36
Round 3
  Hauppauge (Haup) 81, South Side/East Rockaway (SS/ER) 0
  Miller Place (MP) 52, Mattituck (Matt) 26
  Islip (Isp) 84, New Canaan (CT) (NC) 6
  West Islip (WI) 61, West Babylon (WB) 18

January 3, 2020
Bellmore JFK (BJFK) 33, Roosevelt (Roo) 30
Clarke (Clk) 65, Wheatley (Whea) 11
Division (Div) 65, Bethpage (Beth) 35
East Meadow (EM) 43, South Side/East Rockaway (SS/ER) 33
Farmingdale (Far) 61, Westbury (Wbry) 24
Freeport (Fre) 78, Sewanhaka West (Sew-W) 6
Glen Cove (GCv) 63, Roslyn (Ros) 13
Herricks (Her) 47, Plainview JFK (PJFK) 24
Hewlett (Hew) 74, Great Neck North (GNN) 0
Hicksville (Hick) 40, Syosset (Syo) 36
Long Beach (LB) 64, Calhoun (Cal) 18
MacArthur (Mac) 71, Baldwin (Bal) 3
Manhasset (Man) 78, Jericho (Jer) 6
Mepham (Mep) 63, Garden City (GC) 15
Mineola (Min) 69, Valley Stream South (VSS) 12
Oyster Bay (Ob) 39, Carle Place (CP) 24
Plainedge (Pdge) 48, North Shore (NS) 40
Port Washington (PW) 54, Oceanside (Oc) 33
Seaford (Sea) 36, Locust Valley (LV) 28
Uniondale (Un) 72, Hempstead (Hemp) 18
Valley Stream North (VSN) 60, Lawrence (Law) 18
Wantagh (Wan) 71, Lynbrook (Lyn) 12
Commack (Com) 55, Ward Melville (WM) 22
Hauppauge (Haup) 48, Cold Spring Harbor (CSH) 34
Lindenhurst (Lind) 48, Central Islip (CI) 30
North Babylon (NB) 63, Eastport-South Manor (ESM) 20
Patchogue-Medford (PM) 45, Sachem North (SacN) 30

December 28, 2019
57th Annual Massapequa Holiday Tournament
East Meadow Holiday Invitational
Locust Valley Duals
  Huntington (Hu) 55, Benjamin Cardozo (PSAL) (BC) 27
  Huntington (Hu) 57, North Babylon (NB) 25
  Huntington (Hu) 49, Locust Valley (LV) 35
  Locust Valley (LV) 55, Benjamin Cardozo (PSAL) (BC) 21
  Locust Valley (LV) 52, North Babylon (NB) 27
  North Babylon (NB) 34, Benjamin Cardozo (PSAL) (BC) 33
Edie Mellino Memorial Breast Cancer Awareness Tournament at West Islip
Michael O`Connell Tournament at Pearl River
Raider Invitational at Patchogue-Medford

December 27-28, 2019
Clarke Duals
  Clarke (Clk) 51, Copiague (Cop) 18
  Clarke (Clk) 64, Lynbrook (Lyn) 18
  Clarke (Clk) 50, Mineola (Min) 18
  Clarke (Clk) 51, Plainedge (Pdge) 30
  Clarke (Clk) 57, Syosset (Syo) 27
  Copiague (Cop) 39, Syosset (Syo) 38
  Freeport (Fre) 46, Clarke (Clk) 30
  Freeport (Fre) 54, Copiague (Cop) 26
  Freeport (Fre) 70, Lynbrook (Lyn) 18
  Freeport (Fre) 71, Mineola (Min) 12
  Freeport (Fre) 48, Plainedge (Pdge) 33
  Freeport (Fre) 44, Smithtown West (SmW) 35
  Freeport (Fre) 55, Syosset (Syo) 23
  Lynbrook (Lyn) 48, Copiague (Cop) 24
  Mineola (Min) 45, Copiague (Cop) 33
  Mineola (Min) 40, Lynbrook (Lyn) 39
  Newfield (New) 47, Clarke (Clk) 33
  Newfield (New) 54, Copiague (Cop) 35
  Newfield (New) 45, Freeport (Fre) 37
  Newfield (New) 57, Lynbrook (Lyn) 19
  Newfield (New) 60, Mineola (Min) 24
  Newfield (New) 53, Syosset (Syo) 24
  Plainedge (Pdge) 48, Copiague (Cop) 36
  Plainedge (Pdge) 45, Lynbrook (Lyn) 33
  Plainedge (Pdge) 60, Mineola (Min) 18
  Plainedge (Pdge) 48, Newfield (New) 39
  Plainedge (Pdge) 49, Syosset (Syo) 26
  Smithtown West (SmW) 48, Clarke (Clk) 31
  Smithtown West (SmW) 58, Lynbrook (Lyn) 24
  Smithtown West (SmW) 67, Mineola (Min) 18
  Smithtown West (SmW) 40, Plainedge (Pdge) 36
  Smithtown West (SmW) 47, Syosset (Syo) 30
  Syosset (Syo) 44, Copiague (Cop) 33
  Syosset (Syo) 52, Lynbrook (Lyn) 30
  Syosset (Syo) 44, Mineola (Min) 34
  Wantagh (Wan) 41, Clarke (Clk) 36
  Wantagh (Wan) 62, Copiague (Cop) 21
  Wantagh (Wan) 56, Freeport (Fre) 26
  Wantagh (Wan) 70, Lynbrook (Lyn) 18
  Wantagh (Wan) 85, Mineola (Min) 0
  Wantagh (Wan) 60, Newfield (New) 18
  Wantagh (Wan) 66, Plainedge (Pdge) 16
  Wantagh (Wan) 59, Smithtown West (SmW) 12
  Wantagh (Wan) 53, Syosset (Syo) 24
54th Annual Mid Hudson Invitational at Arlington
63rd Annual Windsor Christmas Tournament
Joe Davidson Memorial Tournament at Sachem North
Adirondack Mountain Duals
  Hilton (Sec 5) (Hilt) 51, Shoreham-Wading River (SWR) 27
  Shoreham-Wading River (SWR) 55, Amsterdam (Sec 2) (Amst) 27
  Shoreham-Wading River (SWR) 57, Averill Park (Sec 2) (AP) 30
  Shoreham-Wading River (SWR) 40, Ballston Spa (Sec 2) (BSp) 39
  Shoreham-Wading River (SWR) 66, Canajoharie-Fort Plain (Sec 2) (C-FP) 24
  Shoreham-Wading River (SWR) 41, Central Valley Academy (Sec 3) (CVA) 35
  Shoreham-Wading River (SWR) 54, Dolgeville-Oppen-Epha-St Johnsville (Sec 3) (Dolg) 30
  Shoreham-Wading River (SWR) 80, Fonda-Fultonville-Johnstown (Sec 2) (FFJ) 3
  Shoreham-Wading River (SWR) 54, Saranac (Sec 7) (Sar) 18
  Shoreham-Wading River (SWR) 69, Webster Schroeder (Sec 5) (WS) 15
Sal DiFazio Holiday Wrestling Tournament at Half Hollow Hills East

December 27, 2019
Charles McCullough Tournament at Glen Cove
Northport Holiday Duals
  Round 1
    Northport (Npt) 78, Walt Whitman B (WW-B) 6
    Longwood B (Lwd-B) 40, Syosset B (Syo-B) 24
    Hampton Bays (HB) 42, St Anthony's (StA) 39
  Round 2
    Northport (Npt) 82, Longwood B (Lwd-B) 6
    Hampton Bays (HB) 66, Walt Whitman B (WW-B) 21
    St Anthony's (StA) 69, Syosset B (Syo-B) 15
  Round 3
    Northport (Npt) 74, Hampton Bays (HB) 3
    St Anthony's (StA) 78, Longwood B (Lwd-B) 12
    Walt Whitman B (WW-B) 33, Syosset B (Syo-B) 21
  Round 4
    Northport (Npt) 51, St Anthony's (StA) 24
    Hampton Bays (HB) 44, Syosset B (Syo-B) 16
    Longwood B (Lwd-B) 42, Walt Whitman B (WW-B) 18
  Round 5
    Northport (Npt) 84, Syosset B (Syo-B) 6
    St Anthony's (StA) 72, Walt Whitman B (WW-B) 13
    Hampton Bays (HB) 72, Longwood B (Lwd-B) 24

December 21, 2019
Battle at the Harbor at Cold Spring Harbor
  Round 1

    Cold Spring Harbor (CSH) 57, North Shore (NS) 20
    MacArthur (Mac) 57, Rocky Point (RP) 24
    Massapequa (Mass) 49, Shoreham-Wading River (SWR) 22
    Commack (Com) 72, Westbury (Wbry) 9
    Miller Place (MP) 79, Uniondale (Un) 3
    Northport (Npt) 84, Warren Harding (CT) (WH) 6
  Round 2
    Cold Spring Harbor (CSH) 45, Rocky Point (RP) 33
    MacArthur (Mac) 68, North Shore (NS) 12
    Commack (Com) 44, Massapequa (Mass) 31
    Shoreham-Wading River (SWR) 65, Westbury (Wbry) 24
    Uniondale (Un) 63, Warren Harding (CT) (WH) 12
    Miller Place (MP) 50, Northport (Npt) 25
  Round 3
    MacArthur (Mac) 47, Cold Spring Harbor (CSH) 24
    Rocky Point (RP) 60, North Shore (NS) 19
    Massapequa (Mass) 66, Westbury (Wbry) 12
    Commack (Com) 49, Shoreham-Wading River (SWR) 22
    Northport (Npt) 72, Uniondale (Un) 8
    Miller Place (MP) 85, Warren Harding (Waha) 0
  Round 4
    MacArthur (Mac) 42, Commack (Com) 23
    Miller Place (MP) 46, Massapequa (Mass) 26
    Northport (Npt) 41, Cold Spring Harbor (CSH) 33
    Rocky Point (RP) 66, Westbury (Wbry) 15
    Shoreham-Wading River (SWR) 71, Uniondale (Un) 18
    North Shore (NS) 78, Warren Harding (WH) 9
  Round 5
    MacArthur (Mac) 32, Miller Place (MP) 24
    Cold Spring Harbor (CSH) 42, Commack (Com) 38
    Northport (Npt) 41, Massapequa (Mass) 36
    North Shore (NS) 66, Uniondale (Un) 18
    Westbury (Wbry) 72, Warren Harding (CT) (WH) 12
    Shoreham-Wading River (SWR) 48, Rocky Point (RP) 35
Bellmore JFK (BJFK) 48, Bethpage (Beth) 24
David C. Bloom Memorial Duals
  Round 1
    Grand Street Campus (PSAL) (GSC) 42, Bishop Hendricken (RI) (BH) 37
    Cumberland (RI) (Cumb) 41, Hewlett (Hew) 27
  Round 2
    Wantagh (Wan) 36, Cumberland Hs (Cumb) 33
    Bishop Hendricken (RI) (BH) 40, Hewlett (Hew) 37
  Round 3
    Grand Street Campus (PSAL) (GSC) 51, Cumberland (RI) (Cumb) 34
    Wantagh (Wan) 47, Bishop Hendricken High School (Bhhs) 25
  Round 4
    Hewlett (Hew) 39, Grand Street Campus-Psal (Gscp) 38
  Round 5
    Wantagh (Wan) 45, Grand Street Campus (PSAL) (GSC) 23
Frank Giampaolo Cyclone Tournament at South Side
Greg Partridge Memorial Duals at Corning
  Championship Final
    Canisteo-Greenwood (Sec 5) (C-G) 54, Locust Valley (LV) 30
  Round 1
    Locust Valley (LV) 66, Fayetteville-Manlius (Sec 3) (F-M) 16
  Round 2
    Locust Valley (LV) 73, Campbell-Savona (Sec 5) (C-S) 12
  Round 3
    Locust Valley (LV) 60, Owego Free Academy (Sec 4) (OFA) 27
  Round 5
    Locust Valley (LV) 60, Corning (Sec 4) (Corn) 21
Jim Wilson Duals at Minisink Valley
  Manhasset (Man) 66, Carmel (Sec 1) (Car) 12
  Manhasset (Man) 65, Port Washington (PW) 12
  Manhasset (Man) 64, Washingtonville (Sec 9) (Wash) 24
  Minisink Valley (Sec 9) (MV) 69, Manhasset (Man) 10
  Minisink Valley (Sec 9) (MV) 90, Plainedge (Pdge) 0
  Plainedge (Pdge) 55, Cornwall (Sec 9) (Corn) 27
  Plainedge (Pdge) 60, Washingtonville (Sec 9) (Wash) 24
  Port Washington (PW) 47, Cornwall (Sec 9) (Corn) 39
  Washingtonville (Sec 9) (Wash) 48, Port Washington (PW) 36
Lee Van Slyke Memorial Duals
  Saratoga Springs (Sec 2) (SS) 54, Baldwin (Bal) 21
  Noble (ME) (Nobl) 47, Baldwin (Bal) 36
  Central Valley Academy (Sec 3) (CVA) 66, Baldwin (Bal) 9
  Burnt Hills (Sec 2) (BH) 57, Baldwin (Bal) 15
  Norwich (Sec 4) (Nor) 34, Baldwin (Bal) 13
Ralph Jansson Holiday Tournament at Valley Stream North
52nd Annual Cuneen-Doane Holiday Tournament at Walton
Clarkstown North Duals
  John Jay-Cross River (Sec 1) (JJ-CR) 49, West Islip (WI) 25
  New Rochelle (Sec 1) (NR) 48, West Islip (WI) 34
  Wallkill (Sec 9) (Wall) 39, West Islip (WI) 37
  West Islip (WI) 55, Clarkstown North (CN) 25
  West Islip (WI) 69, John Jay-East Fishkill (Sec 1) (JJ-EF) 7
Coach Luksik Classic at Deer Park
  Round 1
  Pool A
    Half Hollow Hills East (HHHE) 37, Deer Park (DP) 22
    Brentwood (Bwd) 81, John Glenn (JG) 0
  Pool B
    Mt. Sinai (MtS) 72, Harborfields (Harb) 9
    Lindenhurst (Lind) 51, North Babylon (NB) 27
  Round 2
  Pool A
    Deer Park (DP) 54, John Glenn (JG) 30
    Brentwood (Bwd) 48, Half Hollow Hills East (HHHE) 24
  Pool B
    North Babylon (NB) 69, Harborfields (Harb) 10
    Mt. Sinai (MtS) 37, Lindenhurst (Lind) 36
  Round 3
  Pool A
    Brentwood (Bwd) 59, Deer Park (DP) 18
    Half Hollow Hills East (HHHE) 52, John Glenn (JG) 22
  Pool B
    Mt. Sinai (MtS) 45, North Babylon (NB) 28
    Lindenhurst (Lind) 76, Harborfields (Harb) 12
  Crossover
    Brentwood (Bwd) 43, Lindenhurst (Lind) 34
    Mt. Sinai (MtS) 57, Deer Park (DP) 24
    Half Hollow Hills East (HHHE) 37, North Babylon (NB) 37
    John Glenn (JG) 69, Harborfields (Harb) 18
Connetquot Tri-Meet
  Connetquot (Con) 67, Westhampton (WHB) 12
  Connetquot (Con) 62, William Floyd (WF) 15
  Smithtown East (SmE) 42, William Floyd (WF) 31
Rick Herrmann Memorial Tournament at Bellport
Conklin Memorial Duals at Nanuet
  Babylon (Bab) 30, Nyack (Sec 1) (Nyk) 30
  Nanuet (Sec 1) (Nan) 76, Babylon (Bab) 6
  Putnam Valley-Haldane (Sec 1) (PV) 57, Babylon (Bab) 18
  Red Hook (Sec 9) (RH) 66, Babylon (Bab) 12
  Scarsdale (Sec 1) (Scar) 58, Babylon (Bab) 15

December 20, 2019
Baldwin (Bal) 50, Plainview JFK (PJFK) 17
Calhoun (Cal) 57, Great Neck South (GNS) 25
Cold Spring Harbor (CSH) 54, Oyster Bay (OB) 13
Division (Div) 43, Glen Cove (GCv) 37
Farmingdale (Far) 43, Oceanside (Oc) 36
Freeport (Fre) 48, Uniondale (Un) 35
Herricks (Her) 34, East Meadow (EM) 31
Hewlett (Hew) 49, Bellmore JFK (BJFK) 24
Hicksville (Hick) 39, Port Washington (PW) 37
Long Beach (LB) 81, Garden City (GC) 3
Lynbrook (Lyn) 63, Lawrence (Law) 18
MacArthur (Mac) 71, South Side/East Rockaway (SS/ER) 10
North Shore (NS) 59, Bethpage (Beth) 21
Plainedge (Pdge) 81, Roslyn (Ros) 6
Roosevelt (Roo) 52, Jericho (Jer) 13
Sewanhaka East (SewE) 57, Hempstead (Hemp) 18
Syosset (Syo) 57, Westbury (Wbry) 29
Wantagh (Wan) 77, Valley Stream South (VSS) 6
Brentwood (Bwd) 59, Central Islip (CI) 9
Center Moriches (CM) 66, Southampton (SH) 18
Comsewogue (Coms) 57, Eastport-South Manor (ESM) 23
Connetquot (Con) 86, Riverhead (Riv) 0
Copiague (Cop) 44, Newfield (New) 40
East Hampton (EH) 46, West Babylon (WB) 41
East Islip (EI) 41, North Babylon (NB) 30
Islip (Isp) 71, Harborfields (Harb) 6
John Glenn (JG) 51, Hampton Bays (HB) 25
Longwood (Lwd) 43, William Floyd (WF) 31
Miller Place (MP) 37, Kings Park (KP) 25
Northport (Npt) 37, Lindenhurst (Lind) 30
Patchogue-Medford (PM) 46, Sachem East (SacE) 22
Port Jefferson (PJ) 72, Babylon (Bab) 12
Rocky Point (RP) 57, Half Hollow Hills West (HHHW) 28
Sayville (Say) 69, Amityville (Am) 18
Shoreham-Wading River (SWR) 63, Bayport-Blue Point (BBP) 16
Smithtown East (SmE) 60, Centereach (Cen) 12
Smithtown West (SmW) 43, Huntington (Hu) 39
Walt Whitman (WW) 39, Sachem North (SacN) 34
West Islip (WI) 39, Deer Park (DP) 35|

December 19, 2019
Clarke (Clk) 37, Carle Place Hs (CP) 15
Hewlett (Hew) 53, Roosevelt (Roo) 30
Mepham (Mep) 69, Valley Stream Central (VSC) 6
St John The Baptist (SJB) 69, Archbishop Stepinac (AS) 12
Xavier (Xav) 46, St John The Baptist (SJB) 34

December 18, 2019
Baldwin (Bal) 48, South Side/East Rockaway (SS/ER) 30
Bellmore JFK (BJFK) 66, Lawrence (Law) 24
Clarke (Clk) 39, Oyster Bay (OB) 9
Locust Valley (LV) 68, Wheatley (Whea) 15
MacArthur (Mac) 65, Herricks (Her) 18
Mepham (Mep) 57, Great Neck South (GNS) 27
Seaford (Sea) 51, Island Trees (IT) 23
Valley Stream North (VSN) 40, Mineola (Min) 35
Bellport (Bell) 36, East Islip (EI) 28
Brentwood (Bwd) 46, Longwood (Lwd) 21
Comsewogue (Coms) 75, West Babylon (WB) 9
Connetquot (Con) 53, Bay Shore (BS) 20
Commack (Com) 77, Riverhead (Riv) 12
Half Hollow Hills West (HHHW) 60, Eastport-South Manor (ESM) 27
Hauppauge (Haup) 53, Rocky Point (RP) 18
Islip (Isp) 40, Kings Park (KP) 29
Lindenhurst (Lind) 56, Huntington (Hu) 24
Mattituck (Matt) 64, Center Moriches (CM) 21
Newfield (New) 51, Half Hollow Hills East (HHHE) 30
Northport (Npt) 57, Copiague (Cop) 29
Patchogue-Medford (PM) 63, Central Islip (CI) 15
Sachem East (SacE) 55, William Floyd (WF) 26
Sachem North (SacN) 48, Ward Melville (WM) 27
Sayville (Say) 46, Harborfields (Harb) 21
Shoreham-Wading River (SWR) 37, John Glenn (JG) 30
Smithtown East (SmE) 38, North Babylon (NB) 34
Southampton (SH) 51, Babylon (Bab) 31
Walt Whitman (WW) 51, Syosset (Syo) 27
West Islip (WI) 57, Centereach (Cen) 22
Holy Trinity (HT) 77, Stony Brook School (SB) 6

December 17, 2019
Cold Spring Harbor (CSH) 47, Island Trees (IT) 33
Division Quad
  Division (Div) 40, Hicksville (Hick) 39
  Massapequa (Mass) 33, Division (Div) 19
  Massapequa (Mass) 43, Hicksville (Hick) 30
  Massapequa (Mass) 58, St Anthony's (StA) 21
  St Anthony's (StA) 63, Division (Div) 24
  St Anthony's (StA) 66, Hicksville (Hick) 18
Long Beach (LB) 63, Valley Stream Central (VSC) 3
Sewanhaka West (Sew-W) 43, Great Neck North (GNN) 39
Miller Place (MP) 52, Westhampton (WHB) 15

December 16, 2019
Cold Spring Harbor (CSH) 48, Wheatley (Whea) 24

December 14, 2019
46th Annual Tiger Wrestling Tournament
Garden City Duals
  Deer Park (DP) 54, Garden City (GC) 23
  Deer Park (DP) 42, Sayville B (Say-B) 31
  Deer Park (DP) 48, Scarsdale (Sec 1) (Scar) 36
  Garden City (GC) 48, Sayville B (Say-B) 40
  Garden City (GC) 41, Scarsdale (Sec 1) (Scar) 35
  Scarsdale (Sec 1) (Scar) 49, Sayville B (Say-B) 36
  Suffern (Sec 1) (Suf) 60, Deer Park (DP) 9
  Suffern (Sec 1) (Suf) 68, Garden City (GC) 18
  Suffern (Sec 1) (Suf) 74, Sayville (Say) 9
  Suffern (Sec 1) (Suf) 80, Scarsdale (Sec 1) (Scar) 6
Hicksville Comet Classic
Jericho Cup
  Championship Final

    Sachem North (SacN) 38, Huntington (Hu) 36
  3rd Place
    William Floyd (WF) 63, Westbury (Wbry) 24
  5th Place
    Half Hollow Hills West (HHHW) 51, Uniondale (Un) 36
  7th Place
    Jericho (Jer) 57, Oyster Bay (OB) 21
  Round 1
  Pool A

    Huntington (Hu) 77, Oyster Bay (OB) 9
    William Floyd (WF) 37, Uniondale (Un) 34
  Pool B
    Half Hollow Hills West (HHHW) 45, Jericho (Jer) 41
    Sachem North (SacN) 54, Westbury (Wbry) 21
  Round 2
  Pool A

    Huntington (Hu) 50, Uniondale (Un) 27
    William Floyd (WF) 67, Oyster Bay (OB) 12
  Pool B
    Half Hollow Hills West (HHHW) 51, Westbury (Wbry) 33
    Sachem North (SacN) 56, Jericho (Jer) 21
  Round 3
  Pool A

    Westbury (Wbry) 52, Jericho (Jer) 30
    Uniondale (Un) 63, Oyster Bay (OB) 18
  Pool B
    Huntington (Hu) 38, William Floyd (WF) 38
    Sachem North (SacN) 54, Half Hollow Hills West (HHHW) 30
King Of The Mat at Hewlett
Linda Stuart
  Burnt Hills (Sec 2) (BH) 67, Division (Div) 18
  Division (Div) 49, Colonie (Sec 2) (Col) 36
  Division (Div) 54, Greenville (Sec 2) (Gree) 27
  Fulton (Sec 3) (Ful) 71, Division (Div) 18
  Fulton (Sec 3) (Ful) 44, Massapequa (Mass) 27
  Massapequa (Mass) 45, Burnt Hills (Sec 2) (BH) 27
  Massapequa (Mass) 65, Colonie (Sec 2) (Col) 15
  Massapequa (Mass) 63, Division (Div) 21
  Massapequa (Mass) 78, Greenville (Sec 2) (Gree) 12
  Massapequa (Mass) 70, Mohonasen (Sec 2) (Moh) 9
  Massapequa (Mass) 41, Queensbury (Sec 2) (Qbry) 30
  Mohonasen (Sec 2) (Moh) 57, Division (Div) 22
  Queensbury (Sec 2) (Qbry) 48, Division (Div) 35
Lynbrook Quad
  Sewanhaka West (SewW) 1, Locust Valley (LV) 0
  Locust Valley (LV) 62, Valley Stream Central (VSC) 21
  Lynbrook (Lyn) 45, Locust Valley (Lova) 33
  Lynbrook (Lyn) 63, Sewanhaka West (SewW) 15
  Lynbrook (Lyn) 69, Valley Stream Central (Vsc) 12
  Sewanhaka West (Sew-W) 42, Valley Stream Central (VSC) 29
Paul P. Grammatico Tournament at Valley Stream South
Sprig Gardner Tournament at Bellmore JFK
Trumman Tournament
1st Annual Michael Tarulli Memorial at Irvington
2nd Annual Eastchester Eagles Invitational
Bob Armstrong Memorial Cup at Port Jefferson
Carl Korpi Memorial Scramble at Miller Place
Cliff Clark Classic
  Final
    Patchogue-Medford (PM) 62, Bay Shore (BS) 12
  Third Place
    Grand Street Campus-Psal (Gscp) 61, Central Islip (CI) 24
  Fifth Place
    Copiague (Cop) 43, Southampton (SH) 25
  Seventh Place
    West Islip (WI) 78, Bay Shore B (BS) 6
  Round 1
  Pool A

    Bay Shore (BS) 46, Southampton (SH) 40
    Central Islip (CI) 45, West Islip (WI) 25
  Pool B
    Patchogue-Medford (PM) 48, Grand Street Campus-Psal (Gscp) 30
    Copiague (Cop) 69, Bay Shore B (BS) 12
  Round 2
  Pool A

    Bay Shore (BS) 51, West Islip (WI) 30
    Central Islip (CI) 57, Southampton (SH) 24
  Pool B
    Patchogue-Medford (PM) 89, Bay Shore B (BS) 0
    Grand Street Campus-Psal (Gscp) 48, Copiague (Cop) 35
  Round 3
  Pool A

    Bay Shore (BS) 42, Central Islip (CI) 39
    Southampton (SH) 45, West Islip (WI) 42
  Pool B
    Patchogue-Medford (PM) 68, Copiague (Cop) 12
    Grand Street Campus 54, Bay Shore B 24
Doc Fallot Duals
  Round 1

    Connetquot (Con) 72, St John The Baptist (SJB) 10
    Hampton Bays (HB) 68, Westhampton B (WHB-B) 12
    Islip B (Isp-B) 48, Rocky Point B (RP-B) 27
    Lindenhurst (Lind) 72, West Babylon (WB) 15
    North Babylon B (NB-B) 63, Amityville (Am) 24
  Round 2
    Connetquot (Con) 87, Amityville (Am) 0
    Islip B (Isp-B) 45, West Babylon (WB) 42
    Lindenhurst (Lind) 54, Hampton Bays (HB) 19
    St John The Baptist B (SJB) 47, North Babylon B (NB) 30
    Westhampton B (WHB-B) 42, Rocky Point B (RP-B) 17
  Round 3
    Connetquot (Con) 44, Lindenhurst (Lind) 22
    Hampton Bays (HB) 51, North Babylon B (NB-B) 28
    Islip B (Isp-B) 45, Amityville (Am) 36
    St John The Baptist (SJB) 68, Rocky Point B (RP-B) 12
    West Babylon (WB) 52, Westhampton B (WHB-B) 24
  Round 4
    Connetquot (Con) 72, Hampton Bays (HB) 8
    West Babylon (WB) 39, North Babylon B (NB-B) 39
    Lindenhurst (Lind) 78, Islip B (Isp-B) 6
    Amityville (Am) 48, Rocky Point B (RP-B) 39
    St John The Baptist (SJB) 60, Westhampton B (WHB) 15
  Round 5
    Hampton Bays (HB) 60, West Babylon (WB) 20
    St John The Baptist Hs (SJB) 66, Amityville (Am) 18
    Lindenhurst (Lind) 69, Rocky Point B (RP-B) 15
    North Babylon B (NB-B) 42, Westhampton B (WHB-B) 38
    Connetquot (Con) 78, Islip B (Isp-B) 9
Ed Luksik Kings Park Duals
  Final

    Northport (Npt) 56, Rocky Point (RP) 25
  3rd Place
    Kings Park (KP) 60, St Anthony's (StA) 23
  5th Place
    Comsewogue (Coms) 48, Benjamin Cardozo (PSAL) (BC) 21
  Round 1
  Pool A

    Rocky Point (RP) 75, Smithtown East B (SmE-B) 6
    St Anthony's (StA) 44, Benjamin Cardozo (PSAL) (BC) 21
  Pool B
    Kings Park (KP) 37, Smithtown East (SmE) 29
    Northport (Npt) 42, Comsewogue (Coms) 36
  Round 2
  Pool A

    Rocky Point (RP) 52, Benjamin Cardozo (PSAL) (BC) 17
    St Anthony's (StA) 45, Smithtown East B (SmE) 32
  Pool B
    Kings Park (KP) 38, Comsewogue (Coms) 37
    Northport (Npt) 47, Smithtown East (SmE) 30
  Round 3
  Pool A

    Rocky Point (RP) 57, St Anthony's (StA) 26
  Pool B
    Comsewogue (Coms) 42, Smithtown East (SmE) 29
    Northport (Npt) 1, Kings Park (KP) 0
New Paltz Duals
    Newburgh Free Academy )NFA) 60, Walt Whitman (WW) 18
    Walt Whitman (WW) 48, Beacon/Haldane (B/H) 36
    Walt Whitman (WW) 55, Highland (High) 24
    Walt Whitman (WW) 38, New Paltz (NP) 27
    Walt Whitman (WW) 44, Saratoga Springs (SS) 26
Yorktown Duals
    Westhampton (WHB) 65, Clarkstown North (Sec 1) (CN) 12
    Westhampton (WHB) 61, Lakeland-Panas (Sec 1) (LP) 24
    Westhampton (WHB) 48, Mahopac (Sec 1) (Maho) 36
    Westhampton (WHB) 45, Pleasantville (Sec 1) (Plnv) 31
    Westhampton (WHB) 54, Yorktown (Sec 1) (Yrk) 27

December 13-14, 2019
Valley Duals at Central Valley Academy
    Kellenberg (KM) 44, Canastota (Sec 3) (Can) 36
    Kellenberg (KM) 66, Mount Markham (Sec 3) (MM) 21
    Central Valley Academy (Sec 3) (CVA) 51, Kellenberg (KM) 27
    Kellenberg (KM) 51, Lowville (Sec 3) (Low) 22>
    Kellenberg (KM) 51, Spencer Van Etten/Candor (Sec 4) (SVEC) 27
    West Springfield (MA) ((WS)) 48, Kellenberg (KM) 28

December 13, 2019
Island Trees (IT) 1, Locust Valley (LV) 0
Seaford (Sea) 38, Wheatley Sr Hs (Whea) 20
Bellport (Bell) 48, Smithtown East (SmE) 23
Brentwood (Bwd) 36, Mt. Sinai (MtS) 34
Commack (Com) 69, Bay Shore (BS) 8
Comsewogue (Coms) 82, East Hampton (EH) 6
Deer Park (DP) 54, Centereach (Cen) 18
Half Hollow Hills West (HHHW) 48, West Babylon (WB) 28
Harborfields (Harb) 62, Amityville (Am) 21
Hauppauge (Haup) 63, Eastport-South Manor (ESM) 13
Huntington (Hu) 55, Copiague (Cop) 28
Islip (Isp) 57, Westhampton (WHB) 22
Lindenhurst (Lind) 43, Smithtown West (SmW) 28
North Babylon (NB) 44, West Islip (WI) 25
Sachem North (SacN) 66, Riverhead (Riv) 17
Ward Melville (WM) 43, Walt Whitman (WW) 34

December 12, 2019
Benjamin Cardozo (PSAL) (BC) 33, Carle Place (CP) 30
Farmingdale (Far) 59, Lynbrook (Lyn) 21
Great Neck South (GNS) 55, Great Neck North (GNN) 30
Herricks (Her) 52, Glen Cove (GCv) 28
Holy Trinity (HT) 60, Hempstead (Hemp) 18
St John The Baptist (SJB) 51, Southampton (SH) 24

December 11, 2019
Baldwin (Bal) 51, Oceanside (Oc) 30
Clarke (Clk) 57, Westbury (Wbry) 24
Cold Spring Harbor (CSH) 48, Hicksville (Hick) 27
MacArthur (Mac) 38, Long Beach (LB) 33
Manhasset (Man) 86, Great Neck North (GNN) 0
Massapequa Double Dual
  Longwood (Lwd) 72, Plainview JFK (PJFK) 9
  Massapequa (Mass) 48, Longwood (Lwd) 16
  Massapequa (Mass) 66, St Anthony's (StA) 18
  St Anthony's (StA) 57, Plainview JFK (PJFK) 29
Seaford (Sea) 37, Hewlett (Hew) 27
Bellport (Bell) 55, West Islip (WI) 27
Commack (Com) 38, Connetquot (Con) 28
East Islip (EI) 40, Smithtown East (SmE) 27
Half Hollow Hills West (HHHW) 52, East Hampton (EH) 30
Hauppauge (Haup) 84, West Babylon (WB) 6
Huntington (Hu) 49, Half Hollow Hills East (HHHE) 19
Islip (Isp) 33, Miller Place (MP) 27
Kings Park (KP) 83, Amityville (Am) 3
Mattituck (Matt) 54, Hampton Bays (HB) 26
Mt. Sinai (MtS) 57, Locust Valley (LV) 18
North Babylon (NB) 53, Deer Park (DP) 26
Northport (Npt) 64, Newfield (New) 18
Rocky Point (RP) 57, Eastport-South Manor (ESM) 25
Sachem North (SacN) 45, Bay Shore (BS) 30
Sayville (Say) 41, Westhampton (WHB) 33
Smithtown West (SmW) 59, Copiague (Cop) 22
Walt Whitman (WW) 78, Riverhead (Riv) 9
Kellenberg (KM) 65, Bellmore JFK (BJFK) 16

December 10, 2019
Calhoun (Cal) 67, Valley Stream Central (VSC) 9
Cold Spring Harbor (CSH) 54, Carle Place Hs (Cp) 23
Island Trees (IT) 64, Roslyn (Ros) 16
Uniondale (Un) 52, Glen Cove (GCv) 30
Valley Stream North (VSN) 51, Jericho (Jer) 33

December 7, 2019
48th Annual Herricks Invitational
Battle at the Beach at Long Beach
Bellmore JFK Duals
  Bellmore JFK (BJFK) 59, Hicksville (Hick) 21
  Bellmore JFK (BJFK) 43, Mineola (Min) 36
  Bellmore JFK (BJFK) 72, Roslyn (Ros) 18
  Bellmore JFK (BJFK) 63, West Babylon (WB) 24
  Hicksville (Hick) 60, Roslyn (Ros) 21
  Hicksville (Hick) 45, West Babylon (WB) 42
  Mineola (Min) 46, Hicksville (Hick) 30
  Mineola (Min) 66, Roslyn (Ros) 18
  Walt Whitman (WW) 72, Bellmore JFK (BJFK) 9
  Walt Whitman (WW) 65, Hicksville (Hick) 22
  Walt Whitman (WW) 48, Mineola (Min) 31
  Walt Whitman (WW) 66, Roslyn (Ros) 3
  Walt Whitman (WW) 62, West Babylon (WB) 22
  West Babylon (WB) 54, Roslyn (Ros) 36
  West Babylon (WB) 47, Mineola (Min) 33
Hank Parris Tournament at Plainedge
MacArthur Holiday Tournament
Manhasset Tournament
14th Annual Takedown Autism Tournament at William Floyd
  Bay Shore (BS) 66, Glen Cove (GCv) 22
  Islip (Isp) 57, Bay Shore (BS) 21
  Islip (Isp) 63, Glen Cove (GCv) 18
  Islip (Isp) 60, Smithtown West (SmW) 15
  Islip (Isp) 57, Ward Melville (WM) 22
  Islip (Isp) 38, William Floyd (WF) 33
  Smithtown West (SmW) 52, Bay Shore (BS) 23
  Smithtown West (SmW) 59, Glen Cove (GCv) 27
  Smithtown West (SmW) 49, Ward Melville (WM) 31
  Ward Melville (WM) 52, Glen Cove (GCv) 30
  William Floyd (WF) 57, Bay Shore (BS) 20
  William Floyd (WF) 70, Glen Cove (GCv) 12
  William Floyd (WF) 39, Smithtown West (SmW) 33
  William Floyd (WF) 53, Ward Melville (WM) 29
Commack Duals
  Commack (Com) 72, Half Hollow Hills West (HHHW) 16
  Commack (Com) 51, Mt. Sinai (MtS) 24
  Commack (Com) 45, Patchogue-Medford (PM) 36
  Commack (Com) 43, Sachem East (SacE) 25
  Commack B (Cob) 54, Half Hollow Hills West (HHHW) 24
  Mt. Sinai (MtS) 72, Commack B (Com-B) 12
  Mt. Sinai (MtS) 60, Half Hollow Hills West (HHHW) 15
  Mt. Sinai (MtS) 57, Sachem East (SacE) 25
  Patchogue-Medford (PM) 70, Commack B (Com-B) 10
  Patchogue-Medford (PM) 85, Half Hollow Hills West (HHHW) 0
  Patchogue-Medford (PM) 33, Mt. Sinai (MtS) 30
  Sachem East (SacE) 61, Commack B (Com-B) 6
  Sachem East (SacE) 60, Half Hollow Hills West (HHHW) 18
Gray/Fitzgerald Holiday Tournament at Sayville
Lonnie Kittle Tournament at Amityville
North Babylon Holiday Tournament
Queen of the Mat at Copiague
Steven Mally Memorial Duals
  Comsewogue (Coms) 70, Harborfields (Harb) 9
  Comsewogue (Coms) 60, Northport (Npt) 17
  Comsewogue (Coms) 69, Patchogue-Medford B (PM-B) 9
  Comsewogue (Coms) 54, Port Jefferson (PJ) 26
  East Islip (EI) 34, Comsewogue (Coms) 30
  East Islip (EI) 67, Harborfields (Harb) 6
  East Islip (EI) 75, Northport (Npt) 9
  East Islip (EI) 48, Patchogue-Medford (PM-B) 30
  East Islip (EI) 48, Port Jefferson (PJ) 24
  Harborfields (Harb) 42, Northport (Npt) 42
  Patchogue-Medford B (PM-B) 66, Harborfields (Harb) 15
  Patchogue-Medford B (PM-B) 39, Northport (Npt) 33
  Port Jefferson (PJ) 57, Harborfields (Harb) 24
  Port Jefferson (PJ) 67, Northport (Npt) 15
  Port Jefferson (PJ) 52, Patchogue-Medford B (PM-B) 24
Columbia Blue Devil Duals (Sec 2)
  Miller Place (MP) 69, Columbia (Colu) 3
  Miller Place (MP) 66, Guilderland (Guil) 12
  Miller Place (MP) 51, Shaker Sr (Shkr) 28
  Miller Place (MP) 37, Newburgh Free Academy (NFA) 25
  Miller Place (MP) 61, Tamarac Sr Hs (Tam) 18
Chaminade (Cham) 57, St Anthony's (StA) 27
Wyoming Seminary (Wyo) 90, Chaminade (Cham) 0
Wyoming Seminary (Wyse) 76, St Anthony's (StA) 6

December 6, 2019
Islip (Isp) 50, Central Islip (CI) 27
Northport (Npt) 43, Half Hollow Hills East (HHHE) 28
Shoreham-Wading River (SWR) 78, Riverhead (Riv) 12

December 5, 2019
East Meadow (EM) 53, Glen Cove (GCv) 31
Herricks (Her) 43, Island Trees (IT) 38
MacArthur (Mac) 37, John Glenn (JG) 31
Roslyn (Ros) 54, Valley Stream Central (VSC) 30
Valley Stream North (VSN) 50, North Shore (NS) 36
Wantagh (Wan) 52, Chaminade (Cham) 22

December 4, 2019
Jericho (Jer) 57, Oyster Bay (OB) 11
Long Beach (LB) 67, Locust Valley (LV) 9
Manhasset (Man) 57, St Anthony's (StA) 19
South Side/East Rockaway (SS/ER) 45, Oceanside (Oc) 42
Westbury (Wbry) 51, Division (Div) 36
Copiague (Cop) 41, Central Islip (CI) 36
Hauppauge (Haup) 64, Hampton Bays (HB) 9
Kings Park (KP) 51, Sayville (Say) 30
Longwood (Lwd) 53, Deer Park (DP) 24
Miller Place (MP) 47, Mt. Sinai (MtS) 24
Patchogue-Medford (PM) 68, Farmingdale (Far) 18
Kellenberg (KM) 46, Syosset (Syo) 29

December 3, 2019
Baldwin (Bal) 62, Hicksville (Hick) 18
Island Trees (IT) 67, Great Neck North (GNN) 6
Kings Park (KP) 39, Babylon (Bab) 24

Novermber 30, 2019
Danny Fuentes Memorial Dawg Pound Duals at Island Trees
Round 1

  Bethpage (Beth) 36, Holy Trinity (HT) 32
  Island Trees (IT) 77, Sewanhaka West (SewW) 6
  Jericho (Jer) 70, Valley Stream South (VSS) 12
Round 2
  Bethpage (Beth) 48, Sewanhaka West (SewW) 36
  Island Trees IT) 71, Valley Stream South (VSS) 6
  Jericho (Jer) 54, Holy Trinity (HT) 21
Round 3
  Holy Trinity (HT) 60, Valley Stream South (VSS) 12
  Island Trees (IT) 57, Bethpage (Beth) 24
  Jericho (Jer) 72, Sewanhaka West (SewW) 12
Round 4
  Island Trees (IT) 55, Holy Trinity (HT) 21
  Jericho (Jer) 45, Bethpage (Beth) 34
  Sewanhaka West (SewW) 66, Valley Stream South (VSS) 24
Round 5
  Holy Trinity (HT) 47, Sewanhaka West (SewW) 42 (Championship)
  Bethpage (Beth) 54, Valley Stream South (VSS) 12
  Island Trees (IT) 58, Jericho (Jer) 27.0
Knights Classic at Uniondale
MacArthur (Mac) 56, Division (Div) 18
Andrew Peers Memorial Tournament at Walt Whitman
Louis D. Giani Invitational Tournament at Huntington HS

 

NYSPHSAA State Dual Meet Championships
Division 1 Dual Meet Championships
Final
    Minisinl Valley 42, Fulton 25
Semifinal
    Minisink Valley 47, Shenendehowa 27
    Fulton 45, Fox Lne 33
Pool A
  Round 1
    Minisink Valley 57, Commack 9
  Round 2
    Commack 38, Lancaster 22
  Round 3
    Minisink Valley 64, Lancaster 11
Pool B
  Round 1
    Shenendehowa 52, Chenango Forks 20
  Round 2
    Spencerport 60, Chenango Forks 24
  Round 3
    Shenendehowa 35, Spencerport 30
Pool C
  Round 1
    Horseheads 42, Patchogue-Medford 34
  Round 2
    Fulton 55, Patchogue-Medford 19
  Round 3
    Fulton 61, Horseheads 20

Pool D
  Round 1
    Fox Lane 49, MacArthur 18
  Round 2
    MacArthur 34, Niagara Wheatfield 32
  Round 3
    Fox Lane 57, Niagara Wheatfield 12

Division 2 Dual Meet Championships
Final
  Falconer/Cassadaga Valley 40, Mt. Sinai 39
Semifinal
  Mt. Sinai 41, Cold Spring Harbor 22
  Falconer/Cassadaga Valley 42, Clarke 30
Pool A
  Round 1
    Cold Spring Harbor 47, Iroquois 21
  Round 2
    Iroquoius 58, Gouverneur 24
  Round 3
    Cold Spring Harbor 56, Gouverneur 27
Pool B
  Round 1
    Mt. Sinai 78, Nanuet 6
  Round 2
    Tioga 72, Nanuet 13
  Round 3
    Mt. Sinai 31, Tioga 29
Pool C
  Round 1
    Central Valley Academy 44, Palmyra-Macedon 42
  Round 2
    Falconer/Cassadaga Valley 51, Palmyra-Macedon 31
  Round 3
    Falconer/Cassadaga Valley 45, Central Valley Academy 33
Pool D
  Round 1
    Clarke 39, Cobleskill/Richmondville 33
  Round 2
    Cobleskill/Richmondville 42, Port Jervis 39
  Round 3
    Clarke 51, Port Jervis 27