Long Island Wrestling Association

 

Donate to Support
the LIWA

Contacts

Association Office
LIWA
117 Dale Dr
Oakdale, NY 11769


Webmaster
Steve Meehan
stevemeehan0809 @ gmail.com

 

2011-2012 High School Results

 

To submit tournament results not printed in Newsday

You can fax the brackets to 631-567-2337 but you must call first as the fax machine is not automatic.
 

To submit dual meet results from the NWCA
For duals enter my email address, rsmeehan1@verizon.net into the NWCA Database for Newspapers and after entering your results and saving them choose Send to Newspaper to send your entered results to all the email addresses you have stored.

 

NYSPHSAA Wrestling Championships
NYSPHSAA Division 1 Wrestling Championships at Times Union Center, Albany

NYSPHSAA Division 2 Wrestling Championships at Times Union Center, Albany


State Championship Qualifying Tournaments
Section 8 Division 1 Wrestling Championships at Hofstra University
Section 8 Division 2 Wrestling Championships at Mineola (Day 1) and Hofstra University (Day 2)
Section 11 Division 1 Wrestling Championships at Stony Brook University
Section 11 Division 2 Wrestling Championships at Stony Brook University
Catholic High School Athletic Association State Wrestling Championships at Msgr. Farrell
New York Private School Championships at Long Island Lutheran HS

Conference and League Tournaments
Section 8 D1 Individual Qualifying Tournament at Freeport
Section 8 D1 Individual Qualifying Tournament at MacArthur
Section 8 D1 Individual Qualifying Tournament at Massapequa
Section 8 D1 Individual Qualifying Tournament at Plainedge
Section 8 D1 Individual Qualifying Tournament at Syosset
Section 8 D1 Individual Qualifying Tournament at Wantagh
Section 11 League 1 Championship at Longwood
Section 11 League 2 Championship at Central Islip
Section 11 League 3 Championship at Half Hollow Hills East
Section 11 League 4 Championship at Hauppauge
Section 11 League 5 Championship at Bellport
Section 11 League 6 Championship at Miller Place
Nassau-Suffolk CHSAA League Tournament at St. Anthony's

Dual Meets & Tournaments

 

February 3, 2012
Bayport-Blue Point 66 Babylon 16
Mattituck 62 Stony Brook 16
Port Jefferson 62 Southampton 24

February 1, 2012
Brentwood 37 Longwood 23
Center Moriches 74 Southampton 0
Hampton Bays 56 Stony Brook 20
Kings Park 50 Comsewogue 24
Newfield 54 Centereach 27
Port Jefferson 44 Mattituck 26
Sayville 72 Rocky Point 6
Kellenberg 48 St John The Baptist 27
St Anthony’s 48 Chaminade 22

January 29, 2012
Bergen Catholic (NJ) 41 St Anthony’s 28

January 28, 2012

Dual Meet Championship

Final

Wantagh 42 Long Beach 18

Semifinals

Long Beach 40 Massapequa 34

Big 10 Invitational at Albany
Bob Armstrong Cup at Port Jefferson

Central Islip 42 Bay Shore 34
Commack 31 Ward Melville 27

Joe Booth Duals at LI Lutheran

Islip 66 Riverhead 9

John Glenn Duals

East Islip B 48 Hampton Bays 30
East Islip B 45 John Glenn B 34
Half Hollow Hills East 62 East Islip B 21
Half Hollow Hills East 53 Kellenberg B 22
John Glenn 62 East Islip B 21
John Glenn 62 Kellenberg B 9
Kellenberg B 52 East Islip B 31

Kellenberg B 40 Hampton Bays 27

Newburgh Duals

Finals

Shoreham-Wading River 40 Hauppauge 34

Other Matches

Chaminade 50 Arlington (Sec 1) 27
Chaminade 52 Port Jervis (Sec 9) 24
Chaminade 55 Kingston (Sec 9) 18
Chaminade 35 Warwick Valley (Sec 9) 45
Hauppauge 49 Arlington (Sec 1) 27
Hauppauge 63 Chaminade 8

Hauppauge 72 Kingston (Sec 9) 10
Hauppauge 60 Port Jervis (Sec 9) 18
Kingston (Sec 9) 57 Cold Spring Harbor 16
Port Chester (Sec 1) 57 Cold Spring Harbor 27
Shoreham-Wading River 74 Cold Spring Harbor 12
Shoreham-Wading River 55 Newburgh FA (Sec 9) 21
Shoreham-Wading River 84 Port Chester (Sec 1) 0
Shoreham-Wading River 40 Warwick Valley (Sec 9) 32

Warwick Valley (Sec 9) 75 Cold Spring Harbor 6

Rodney Smith Tournament at East Windsor

January 27, 2012
Dual Meet Championship

Quaterfinals

Long Beach 53 Oyster Bay 25
MacArthur 50 Bellmore JFK 30

Wantagh 57 Freeport 17

Prelims

Bellmore JFK 58 Baldwin 19
Freeport 38 East Meadow 33
Freeport 55 Glen Cove 13
Locust Valley 56 Port Washington 19
Long Beach 57 Seaford 14
MacArthur 56 Uniondale 24
MacArthur 52 Island Trees 25
Massapequa 34 Plainedge 31
Oyster Bay 36 Garden City 25
Plainedge 63 Jericho 6
Seaford 45 Lawrence 26
Wantagh 63 Locust Valley 12

Consis

Plainedge 46 Farmingdale 16

Nassau Invitational Tournament
Prelims

Cold Spring Harbor 52 Great Neck South 30
Great Neck North 51 Plainview JFK 20
Lynbrook 67 Cold Spring Harbor 15
Mepham 51 Great Neck North 24

Babylon 54 Southampton 30
Copiague 49 Deer Park 27
Eastport-South Manor 56 Bellport 21
North Babylon 51 West Babylon 23
Sachem North 36 Longwood 29
Smithtown East 44 East Islip 27
Stony Brook 42 Smithtown Christian 16
Walt Whitman 51 Smithtown West 27
 

January 26, 2012
Lindenhurst 67 North Babylon 11
Port Jefferson 52 Hampton Bays 22
Sachem East 46 Connetquot 25

January 25, 2012
Brentwood 79 Copiague 0
Center Moriches 36 Mattituck 30
Hauppauge 41 Half Hollow Hills West 25
Huntington 45 East Hampton 33
Islip 49 Eastport-South Manor 16
Kings Park 57 Harborfields 24
Sachem North 39 Patchogue-Medford 27
Sayville 61 Amityville 15
Shoreham-Wading River 40 Westhampton 32
Stony Brook 60 Southampton 30
West Islip 48 Northport 19
Chaminade 76 Holy Trinity 6

January 24, 2012
Centereach 51 Stony Brook 31
West Islip 40 Freeport 27

January 22, 2012
Gene Brigham Invitational at Minisink Valley
CHSAA Duals at Chaminade

Chaminade 63 Fordham Prep (CHSAA) 19
Chaminade 66 Iona Prep (CHSAA) 18
Chaminade 63 Saint Francis (CHSAA) 13
Chaminade 70 St Joseph Collegiate (CHSAA) 10
Kellenberg 56 Iona Prep (CHSAA) 21
Kellenberg 47 Fordham Prep (CHSAA) 27
Kellenberg 49 Saint Francis (CHSAA) 24
Kellenberg 53 St Joseph Collegiate (CHSAA) 19
Monsignor Farrell 47 Chaminade 36
Monsignor Farrell 36 Kellenberg 32
Monsignor Farrell 81 St John The Baptist 6
St Anthony’s 49 Fordham Prep (CHSAA) 15
St Anthony’s 65 Iona Prep (CHSAA) 12
St Anthony’s 40 Monsignor Farrell 30
St Anthony’s 69 Saint Francis (CHSAA) 15
St Anthony’s 71 St Joseph Collegiate (CHSAA) 3

St John The Baptist 39 Fordham Prep (CHSAA) 36
St John The Baptist 43 Iona Prep (CHSAA) 30
St John The Baptist 53 Saint Francis (CHSAA) 30
St John The Baptist 42 St Joseph Collegiate (CHSAA) 36

 

January 21, 2012

Battle at the Harbor Duals
Final

Shoreham-Wading River 52 Uniondale 30

Consolation

Jericho 61 Lynbrook 21

Other Matches

Cold Spring Harbor 51 Westbury 31
Jericho 61 Lynbrook 21
Jericho 60 Wheatley 21
Lynbrook 57 Cold Spring Harbor 24
Lynbrook 61 Westbury 24
Shoreham-Wading River 54 Jericho 19
Shoreham-Wading River 78 Wheatley 6
Uniondale 75 Cold Spring Harbor 9

Uniondale 41 Lynbrook 30
Uniondale 57 Westbury 17

Harold Earl Duals at Valley Stream Central

Final

Mepham 41 Freeport 31

Semifinal

Mepham 41 Clarke 31

Other Matches

Freeport 64 Baldwin 6
Valley Stream North 53 Valley Stream Central 27

Hewlett Tri-Meet

Hewlett 47 West Babylon 37
Walt Whitman 39 Hewlett 31

Walt Whitman 62 West Babylon 10

Sewanhaka West Duals

Huntington 63 Sayville B 24
Sewanhaka West 39 Sayville B 37
St Anthony’s 71 Hicksville 6
St Anthony’s 53 Huntington 21
St Anthony’s 70 Sayville B 12
St Anthony’s 63 Sewanhaka West 18

Tom Ryan Duals

Long Beach 66 Locust Valley 12
Long Beach 58 Sewanhaka East 24

Wantagh 68 Locust Valley 9

Shenendehowa Invitational
Bayport-Blue Point 81 Smithtown Christian 3

East Islip ABC Duals
Round 1

East Islip 42 Grand Street Campus 39
John Glenn 38 Ward Melville 36
Massapequa 54 Copiague 19

Round 2

Ward Melville 41 East Islip 40 (Ward Melville wins by criteria d)
John Glenn 39 Massapequa 34
Grand Street Campus 72 Copiague 9

Round 3

Massapequa 44 East Islip 34
Grand Street Campus 42 Ward Melville 37
John Glenn 70 Copiague 13

Round 4

East Islip 37 John Glenn 36 (East Islip wins by criteria d)
Ward Melville 54 Copiague 18
Massapequa 44 Grand Street Campus 28

Round 5

East Islip 54 Copiague 30
Ward Melville 39 Massapequa 38 (Ward Melville wins by criteria d)
John Glenn 46 Grand Street Campus 30

Kris McDonald Islip Cup

Kujan Brothers' Memorial at William Floyd
North Fork Invitational at Mattituck
Rich Zakar Duals at Newfield

Bellmore JFK 46 Lindenhurst 27
Bellmore JFK 45 Mt. Sinai 21
Bellmore JFK 57 Newfield 21
Bellmore JFK 40 Sayville 35
Commack 35 Lindenhurst 30
Commack 66 Mt. Sinai 9
Commack 57 Newfield 22
Commack 49 Sayville 21

Lindenhurst 56 Mt. Sinai 16
Lindenhurst 43 Sayville 32
Mt. Sinai 36 Newfield 24
Sayville 62 Newfield 18

SJB Cougar Pride Invitational Tournament at St. John the Baptist


January 20, 2012
East Meadow 41 Massapequa 31
MacArthur 57 Valley Stream Central 16
Seaford 38 Bellmore JFK 25

Valley Stream North 47 Valley Stream South 36
Bayport-Blue Point 68 Stony Brook 9
Brentwood 45 Commack 15
Center Moriches 57 Hampton Bays 24
East Islip 58 Newfield 17
Eastport-South Manor 51 East Hampton 18

Half Hollow Hills West 41 North Babylon 26
Hauppauge 63 Deer Park 13

Huntington 45 Bellport 30
Lindenhurst 40 Northport 29
Mattituck 44 Babylon 24
Mt. Sinai 46 Amityville 29
Port Jefferson 73 Smithtown Christian 9
Riverhead 43 Copiague 32
Sachem East 78 Bay Shore 3

Sachem North 46 Ward Melville 24
Sayville 39 Miller Place 33
Shoreham-Wading River 37 John Glenn 21
Smithtown East 41 Half Hollow Hills East 28
Walt Whitman 59 Centereach 15
West Islip 44 Central Islip 27
Westhampton 34 Rocky Point 26
William Floyd 46 Patchogue-Medford 21

January 19, 2012
Lawrence 41 Hewlett 36

January 18, 2012
Bellmore JFK 38 Garden City 29
Island Trees 54 Valley Stream North 24

Jericho 60 Westbury 18
Long Beach 36 MacArthur 35
(Long Beach wins criteria d)
Manhasset 45 Great Neck South 20
Massapequa 48 Glen Cove 25
Mepham 53 Herricks 22
Mineola 43 Cold Spring Harbor 33
Oyster Bay 36 Locust Valley 33
Plainedge 53 Seaford 18
Syosset 60 Sewanhaka West 18
Valley Stream Central 42 Valley Stream South 36
Bayport-Blue Point 75 Southampton 9
Brentwood 34 Sachem North 27

Center Moriches 72 Smithtown Christian 6
Connetquot 72 Bay Shore 0

Deer Park 36 North Babylon 28
East Islip 33 Walt Whitman 31
Eastport-South Manor 53 Huntington 29
Half Hollow Hills East 55 Newfield 22

Half Hollow Hills West 61 West Babylon 13
Hampton Bays 39 Babylon 34
Harborfields 46 East Hampton 34
Hauppauge 61 Riverhead 14
Kings Park 54 Bellport 25

Lindenhurst 41 Central Islip 34
Longwood 39 Commack 31
Miller Place 51 Amityville 21
Port Jefferson 59 Stony Brook 23
Rocky Point 38 John Glenn 37
Sachem East 53 West Islip 18
Sayville 33 Westhampton 28
Shoreham-Wading River 53 Mt. Sinai 27
Smithtown West 42 Centereach 33

William Floyd 31 Ward Melville 30
Chaminade 51 St John The Baptist 25
Kellenberg 55 Holy Trinity 16

January 17, 2012
Plainedge 53 Seaford 18
Islip 46 Smithtown East 15

January 16, 2012
Bob Busby Duals at Port Washington

Chaminade 64 Great Neck North 15
Chaminade 49 Hewlett 26
Chaminade 52 Port Washington 23
Chaminade 75 Wheatley 9

Great Neck North 54 Wheatley 15
Hewlett 52 Great Neck North 21

Mineola 61 Bellmore JFK B 10
North Shore 49 Mineola 19
Port Washington 49 Mineola 30
Port Washington 57 North Shore 25

 

January 14, 2012
Bethpage Duals

Bethpage 57 Locust Valley 25
Bethpage 57 Massapequa B 25
Bethpage 60 Oceanside 22

Clarke Duals

East Meadow 40 Clarke 30
East Meadow 50 Garden City 21
East Meadow 72 Holy Trinity 15
Syosset 36 East Meadow 33

Cove Cup at Glen Cove
Herricks New Year’s Invitational

Mineola Duals

Plainedge 72 Carle Place 9
Plainedge 73 Mineola 12

Oyster Bay Quad

Oyster Bay 51 Bellmore JFK B 25
Oyster Bay 40 Division 32
Oyster Bay 63 Roslyn 12

Patrick Butler Duals at Seaford

Massapequa 53 Mt. Sinai 15
Massapequa 41 Seaford 19
Mt. Sinai 42 Calhoun 25
Seaford 51 Calhoun 17
Seaford 46 Mt. Sinai 27
Uniondale 57 Mt. Sinai 25
Uniondale 52 Seaford 23

Tim Collins Duals at Farmingdale
Final

Connetquot 36 Islip 30
Connetquot 76 Sewanhaka East 6
Connetquot 73 Valley Stream South 6
Connetquot 52 Ward Melville 18
Islip 55 Farmingdale 12
Islip 51 Walt Whitman 14
MacArthur 54 Walt Whitman 17
Walt Whitman 53 Farmingdale 22
Walt Whitman 55 MacArthur 15
Ward Melville 60 Sewanhaka East 21
Ward Melville 69 Valley Stream South 12
Ward Melville 43 Walt Whitman 2
4

Commack Duals

Bayport-Blue Point 48 Bay Shore 21
Bayport-Blue Point 58 John Glenn B 12
Bayport-Blue Point 54 Smithtown East 18
Commack 59 Bay Shore 19
Commack 51 Bayport-Blue Point 21
Commack 69 Jericho 12
Commack 56 Smithtown East 15
Jericho 39 Bay Shore 30
John Glenn B 34 Bay Shore 29
John Glenn B 42 Jericho 29
Smithtown East 42 Jericho 30

Smithtown East 37 John Glenn B 36

Comsewogue Duals

Brentwood 74 Comsewogue 3
Brentwood 72 East Hampton 7
Brentwood 63 Northport 9
Brentwood 57 West Islip 9
Comsewogue 57 East Hampton 27
Comsewogue 50 Mattituck 30
Island Trees 60 East Hampton 24
Island Trees 46 Mattituck 27
Northport 36 Comsewogue 33
Northport 48 East Hampton 21
Northport 35 Riverhead 34
Riverhead 42 Island Trees 30
West Islip 40 Island Trees 27
West Islip 55 Mattituck 21

Lindenhurst Tournament
Sachem North Invitational

Stony Brook Duals

Hackley (Pvt) 53 Stony Brook 27
Iona Prep (CHSAA) 60 Stony Brook 30

Central Dauphin  Duals

Central Dauphin (PA) 53 St Anthony’s 12
Middletown Area (PA) 41 St Anthony’s 20
Mifflin County (PA) 38 St Anthony’s 25
St Anthony’s 44 Abington Heights (PA) 24
St Anthony’s 52 Central Bucks East (PA) 6

Ed Solosky Memorial Tournament at Kellenberg
32nd David Sorensen Memorial Tournament

January 13, 2012
Bellmore JFK 63 Great Neck South 6
Bethpage 42 Lawrence 31

Cold Spring Harbor 42 Carle Place 29
East Meadow 55 Calhoun 15

Farmingdale 38 Baldwin 36
Glen Cove 45 Manhasset 29
Island Trees 34 Clarke 30
Locust Valley 73 Roosevelt 9
Massapequa 32 Freeport 31
Mepham 54 Westbury 30
Plainview JFK 39 Valley Stream Central 32
Port Washington 53 Hicksville 15
Roslyn 38 South Side 24
Seaford 42 North Shore 18
Uniondale 37 Syosset 29
Valley Stream North 46 Great Neck North 24
Babylon 46 Centereach 32
Babylon 74 Smithtown Christian 12
Bayport-Blue Point 39 Port Jefferson 27
Brentwood 56 William Floyd 16
Center Moriches 63 Stony Brook 7
Comsewogue 43 Bellport 31
Connetquot 49 West Islip 25
Deer Park 60 West Babylon 24
East Islip 57 Smithtown West 18
Huntington 40 Harborfields 39
Islip 37 Kings Park 30
Mattituck 71 Southampton 6
Northport 39 Central Islip 30
Sachem East 61 Lindenhurst 9
Smithtown East 54 Newfield 21
Walt Whitman 37 Half Hollow Hills East 36
Ward Melville 40 Patchogue-Medford 26
St John The Baptist 70 Holy Trinity 12

January 12, 2012
Jericho 48 Herricks 34
Mineola 69 Wheatley 10
Wantagh 59 Plainedge 9

January 11, 2012
Bellmore JFK 53 Mepham 15
Freeport 38 Syosset 30
Glen Cove 37 Bethpage 31
Hewlett 60 South Side 15
Island Trees 36 Seaford 29
Lawrence 54 Lynbrook 26
Locust Valley 54 Mineola 25
Long Beach 51 East Meadow 22
North Shore 39 Great Neck North 24
Oyster Bay 51 Cold Spring Harbor 27
Plainedge 56 Roslyn 21
Uniondale 59 Sewanhaka West 24
Valley Stream South 38 Manhasset 34

Wantagh 45 Division 25
Babylon 73 Stony Brook 11
Bayport-Blue Point 31 Mattituck 28
Brentwood 57 Patchogue-Medford 10
Comsewogue 48 Huntington 32
Connetquot 64 Lindenhurst 12
Copiague 49 North Babylon 34
East Islip 74 Centereach 6
Eastport-South Manor 49 Harborfields 21
Half Hollow Hills East 46 Smithtown West 25
Half Hollow Hills West 49 Deer Park 30
Hampton Bays 51 Southampton 32
John Glenn 46 Sayville 19
Kings Park 72 East Hampton 3
Longwood 49 William Floyd 21
Port Jefferson 35 Center Moriches 34
(Port Jefferson wins on criteria D)
Riverhead 55 West Babylon 26
Rocky Point 48 Miller Place 27
Sachem East 61 Northport 12
Sachem North 47 Commack 20
Shoreham-Wading River 61 Amityville 18
Walt Whitman 36 Smithtown East 33
Ward Melville 58 Newfield 14
West Islip 63 Bay Shore 17
Westhampton 53 Mt. Sinai 16
St Anthony’s 42 Kellenberg 22

January 9, 2012
Lawrence 42 Manhasset 36
Centereach 49 Copiague 22
 

January 8, 2012

U-E Duals

Championship Bracket

Final

Shenendehowa 47 Spencerport 22

Consolation

Monroe-Woodbury 58 John Glenn 19

Semi Final

Shenendehowa 51 Monroe-Woodbury 25

Spencerport 51 John Glenn 16

Fifth Place

Brockport 45 Warwick Valley 40

Seventh Place

Union-Endicott 40 Sayville 34

Fifth Place Semi Final

Brockport 38 Union-Endicott 26

Warwick Valley 34 Sayville 33

Consolations

Long Beach 43 Minisink Valley 40

Columbia 44 Long Beach 32

Columbia 37 Minisink Valley 33

Johnson City 55 Chenango Forks 30

Half Hollow Hills West 52 Johnson City 33

Half Hollow Hills West 50 Chenango Forks 14


January 7, 2012
Locust Valley Invitational

Mineola Double Dual

Chaminade 73 Great Neck North 9
Chaminade 62 Lynbrook 18

Mineola 51 Great Neck North 29
Mineola 52 Lynbrook 21

Syosset invitational
Ted Petersen Tournament at Island Trees

Wheatley Duals

Hampton Bays 48 Garden City 40
Hampton Bays 57 Wheatley 27
Port Jefferson 54 Carle Place 25
Port Jefferson 51 Valley Stream North 34
Port Jefferson 60 Wheatley 24
Port Washington 51 Garden City 9
Port Washington 46 Hampton Bays 30
Port Washington 43 Uniondale B 27
Port Washington 45 Wheatley 21

Uniondale B 49 Port Jefferson 33

Copiague Tournament
Rocky Gilmore Tournament at East Islip
Smithtown Tournament

U-E Duals

Group A

Shenendehowa 64 Johnson City 21

Brockport 35 Minisink Valley 26

Shenedehowa 49 Brockport 21

Minisink Valley 55 Johnson City 28

Brockport 58 Johnson City 22

Shenendehowa 51 Minisink Valley 21

Group B

Sayville 45 Columbia 30

Spencerport 54 Sayville 17

Spencerport 39 Columbia 37

Group C

Warwick Valley 51 Chenango Forks 21

John Glenn 40 Long Beach 38

Warwick Valley 47 Long Beach 41

John Glenn 58 Chenango Forks 27

John Glenn 53 Warwick Valley 16

Long Beach 63 Chenango Forks 14

Group D

Union-Endicott (Sec 4) 39 Half Hollow Hills West 27

Monroe-Woodbury (Sec 9) 50 Half Hollow Hills West 30

Monroe-Woodbury 38 Union-Endicott 33

West Islip Duals

Bellmore JFK 52 Commack 21
Bellmore JFK 45 Lindenhurst 22
Bellmore JFK 46 West Islip 24
East Meadow 42 Lindenhurst 30
East Meadow 57 West Babylon 21
Islip 45 East Meadow 17
Islip 49 Ward Melville 14
Islip 70 West Babylon 18
Islip 48 West Islip 16
Lindenhurst 72 Commack B 8
Ward Melville 40 Bellmore JFK 30
Ward Melville 49 Commack 12
Ward Melville 39 Lindenhurst 36
West Islip 41 East Meadow 34
West Islip 75 West Babylon 7

Westhampton Duals

Bellport 43 Deer Park 39
Center Moriches 48 Bay Shore 32
Center Moriches 56 Deer Park 24
Center Moriches 45 Miller Place 35
Deer Park 40 Bay Shore 28
Mattituck 48 Bellport 33
Mattituck 45 Newfield 27
Miller Place 48 Bay Shore 19
Miller Place 51 Deer Park 31
Miller Place 47 Mattituck 34
Newfield 33 Bay Shore 24
Newfield 55 Bellport 24
Westhampton 63 Bellport 21
Westhampton 44 Center Moriches 28
Westhampton 50 Mattituck 18
Westhampton 60 Newfield 21

Wyoming Seminary (PA) 54 St Anthony’s 13

10th Marines.com Battlefield Duals
Pool B Results

1st - Connellsville

2nd - Floyd E. Kellam

3rd - Sachem-North

4th - Upper Perkiomen

5th - Westfield

6th - Hayfield

Round 1

Connellsville 42 Floyd E. Kellam 19

Sachem-North 69 Hayfield 10

Upper Perkiomen 34 Westfield 33

Round 2

Floyd E. Kellam 43 Sachem-North 24

Connellsville 40 Upper Perkiomen 36

Westfield 50 Hayfield 21

Round 3

Sachem-North 41 Connellsville 24

Floyd E. Kellam 33 Westfield 28

Upper Perkiomen 72 Hayfield 6

Round 4

Sachem-North 40 Upper Perkiomen 18

Floyd E. Kellam 59 Hayfield 15

Connellsville 36 Westfield 29

Round 5

Connellsville 71 Hayfield 9

Floyd E. Kellam 43 Upper Perkiomen 33

Westfield 39 Sachem-North 30

Silver Division Results

1st - Sachem-North

2nd - Frank W. Cox

3rd - Archbishop Spalding

4th - Upper Perkiomen

Round 1

Frank W. Cox 43 Archbishop Spalding 25

Sachem-North 40 Upper Perkiomen 18 - Carried over from B Division Duals

Round 2

Frank W. Cox 55 Upper Perkiomen 18

Sachem-North 30 Archbishop Spalding 28

Round 3

Sachem-North 42 Frank W. Cox 34

Archbishop Spalding 37 Upper Perkiomen 24

48th Annual Ted Murphy Shoreline Tournament

January 6, 2012
Freeport 58 Sewanhaka East 18
Glen Cove 55 Valley Stream South 21
Island Trees 79 Hicksville 15
Jericho 55 Great Neck South 22
Locust Valley 54 Cold Spring Harbor 28

MacArthur 67 Calhoun 3
Massapequa 43 Uniondale 31
Oyster Bay 73 Wheatley 14

Plainedge 54 Hewlett 18
St John The Baptist 41 Baldwin 36
Brentwood 51 Ward Melville 18
Center Moriches 36 Bayport-Blue Point 31
Connetquot 50 Northport 18
Copiague 41 West Babylon 36

Eastport-South Manor 48 Comsewogue 22
Half Hollow Hills West 46 Riverhead 24
Hauppauge 73 North Babylon 3
Islip 65 East Hampton 6
John Glenn 51 Mt. Sinai 24
Kings Park 58 Huntington 12
Lindenhurst 49 Bay Shore 18

Longwood 51 Patchogue-Medford 21
Mattituck 54 Hampton Bays 24

Port Jefferson 51 Babylon 30
Rocky Point 54 Amityville 19
Sachem East 60 Central Islip 12
Shoreham-Wading River 38 Sayville 34
Smithtown East 39 Smithtown West 31
Southampton 63 Smithtown Christian 16
Walt Whitman 49 Newfield 27
Westhampton 48 Miller Place 28
William Floyd 40 Commack 32


January 5, 2012
Bellmore JFK 63 Herricks 3
Division 45 South Side 35
East Meadow 66 Plainview JFK 12
Glen Cove 40 Lawrence 38
Seaford 61 Great Neck North 9

January 4, 2012
Bellmore JFK 54 Jericho 24
Clarke 41 Great Neck North 27
Cold Spring Harbor 64 Roosevelt 18
East Meadow 45 Division 29
East Meadow 78 Valley Stream Central 12
Freeport 33 Uniondale 30
Island Trees 52 North Shore 24
Lawrence 56 Valley Stream South 28
Locust Valley 59 Carle Place 25
Long Beach 68 Calhoun 12
Lynbrook 43 Glen Cove 31
Manhasset 37 Bethpage 29
Oyster Bay 52 Mineola 19
Plainedge 73 South Side 11
Port Washington 37 Hempstead 12
Port Washington 57 Oceanside 21
Seaford 60 Valley Stream North 7
Bayport-Blue Point 66 Hampton Bays 12
Bellport 55 East Hampton 16
Center Moriches 54 Babylon 30
Comsewogue 38 Harborfields 32
Connetquot 51 Central Islip 18
East Islip 53 Half Hollow Hills East 27
Half Hollow Hills West 46 Copiague 30

Hauppauge 74 West Babylon 10
Islip 58 Huntington 15
John Glenn 49 Miller Place 26
Kings Park 39 Eastport-South Manor 24
Lindenhurst 32 West Islip 31
(Lindenhurst wins on criteria A)
Longwood 53 Ward Melville 19
Mattituck 68 Smithtown Christian 9
Newfield 39 Smithtown West 24
Northport 49 Bay Shore 15
Patchogue-Medford 34 Commack 30
Riverhead 57 Deer Park 25
Sachem North 41 William Floyd 22
Sayville 50 Mt. Sinai 11
Smithtown East 61 Centereach 18
Westhampton 60 Amityville 18
Kellenberg 36 Chaminade 27
St Anthony’s 63 Holy Trinity 18

January 3, 2012
Division 56 Roslyn 20

December 30, 2011
Joe Davidson Memorial Duals

Round 6

East Islip 69 West Babylon 9
Eastport-South Manor 64 Newfield 10
Lindenhurst 48, Deer Park 22

Sachem North 66, Farmingdale 7

Shoreham-Wading River 49 Bayport-Blue Point 24

Round 7

East Islip 39 Farmingdale 29
Eastport-South Manor 52 Bayport-Blue Point 24
Newfield 54 West Babylon 33

Sachem North 53, Lindenhurst 12

Shoreham-Wading River 73, Deer Park 9

Round 8

Bayport-Blue Point 63 West Babylon 10
Eastport-South Manor 67 Deer Park 12
Farmingdale 37 Newfield 34
Sachem North 53 East Islip 21

Shoreham-Wading River 58, Lindenhurst 30

St John The Baptist 64 Centereach 18
 

December 29, 2011
East Meadow Holiday Tournament
Massapequa Holiday Tournament

Joe Davidson Memorial Duals

Round 1

East Islip 39 Bayport-Blue Point 28
Farmingdale 42, Deer Park 41

Lindenhurst 56 West Babylon 21
Sachem North 66 Newfield 9
Shoreham-Wading River 43 Eastport-South Manor 27

Round 2

Bayport-Blue Point 39 Newfield 27
East Islip 60 Deer Park 19
Lindenhurst 45, Farmingdale, 27

Sachem North 36 Eastport-South Manor 26

Shoreham-Wading River 67 West Babylon 15

Round 3

Eastport-South Manor 66 West Babylon 9
Lindenhurst 40 East Islip 34
Newfield 36 Deer Park 33
Sachem North 57 Bayport-Blue Point 12
Shoreham-Wading River 42, Farmingdale 33

Round 4

Bayport-Blue Point 51 Deer Park 19
Eastport-South Manor 48 Farmingdale 22
Lindenhurst 52 Newfield 16
Sachem North 72 West Babylon 18
Shoreham-Wading River 50 East Islip 29

Round 5

Bayport-Blue Point 39 Lindenhurst 27
Eastport-South Manor 40 East Islip 27
Farmingdale 45 West Babylon 36
Sachem North 74, Deer Park 7

Shoreham-Wading River 65 Newfield 18

West Islip 'Breast Cancer Awareness' Tournament
33rd Annual Eric D’Agnese Tournament at Somers
55th Annual Windsor Tournament

December 28, 2011
Jericho Round Robin

Jericho 72 Carle Place 12
Jericho 41 Port Washington 31
Jericho 48 South Side 33

Port Washington 12 Carle Place 9
Port Washington 52 South Side 23

Sewanhaka Duals

Chaminade 78 MacArthur B 4
Chaminade 66 Manhasset 16
Chaminade 58 Sewanhaka East 24
Chaminade 57 Sewanhaka West 22

Mid Hudson Tournament
Half Hollow Hills East Holiday Tournament
Long Island Challenge
Round 1

Brentwood 43 Kellenberg 19
MacArthur 55 Clarkstown South 18
Sachem East 54 Half Hollow Hills West 19

Round 2

Garden City 50 Clarkstown South 34
Kellenberg 38 MacArthur 33
Sachem East 41 Brentwood 23

Round 3

Brentwood 62 Clarkstown South 9
Half Hollow Hills West 39 Kellenberg 32
MacArthur 44 Garden City 29

Round 4

Brentwood 59 Garden City 15
MacArthur 51 Half Hollow Hills West 23
Sachem East 53 Kellenberg 24

Round 5

Brentwood 48 Half Hollow Hills West 24
Kellenberg 54 Garden City 25
Sachem East 68 Clarkstown South 10

Round 6

Brentwood 41 MacArthur 22
Half Hollow Hills West 51 Clarkstown South 25
Sachem East 66 Garden City 18

Round 7

Sachem East 56 MacArthur 19
Half Hollow Hills West 50 Garden City 35
Kellenberg 67 Clarkstown South 12

Northport Duals

Northport 72 Fordham Prep (CHSAA) 6
Northport 52 Long Island Lutheran 15
Northport 60 North Babylon 12
Northport 44 Port Jefferson 28
Port Jefferson 56 Fordham Prep (CHSAA) 9
Port Jefferson 61 Long Island Lutheran 15
Port Jefferson 44 North Babylon 30
Ward Melville 62 Fordham Prep (CHSAA) 18
Ward Melville 69 Long Island Lutheran 3
Ward Melville 75 North Babylon 6
Ward Melville 36 Northport 24
Ward Melville 51 Port Jefferson 18

Raider Invitational at Patchogue-Medford

December 27, 2011
Uniondale Duals
Final

Uniondale 39 Plainedge 38 (Uniondale wins on criteria D)

3rd Place

Island Trees 34 Walt Whitman 33

Other Matches

Baldwin 47 Smithtown West 30
Island Trees 45 Baldwin 25
Island Trees 73 Calhoun 6
Island Trees 57 Clarke 15
Island Trees 77 Hicksville 6
Island Trees 67 Lawrence 12
Island Trees 50 Smithtown West 28
Plainedge 57 Baldwin 28
Plainedge 70 Calhoun 3
Plainedge 56 Clarke 18
Plainedge 83 Hicksville 0
Plainedge 42 Island Trees 24
Plainedge 66 Lawrence 19
Plainedge 49 Smithtown West 30
Plainedge 39 Walt Whitman 37
Smithtown West 60 Calhoun 19
Smithtown West 39 Clarke 34
Smithtown West 53 Hicksville 15
Smithtown West 47 Lawrence 30
Uniondale 41 Baldwin 32
Uniondale 69 Calhoun 10
Uniondale 57 Clarke 18
Uniondale 69 Hicksville 18
Uniondale 40 Island Trees 26
Uniondale 75 Lawrence 3
Uniondale 52 Smithtown West 25

Uniondale 41 Walt Whitman 36

Walt Whitman 49 Baldwin 22
Walt Whitman 69 Calhoun 12
Walt Whitman 67 Clarke 6
Walt Whitman 63 Hicksville 15
Walt Whitman 60 Lawrence 21

Bob Rohm Memorial Duals at Bloomsburg University PA

Central Columbia (PA) 40 Smithtown East 18
Smithtown East 68 Bloomsburg (PA) 12
Smithtown East 46 Great Valley (PA) 18
Smithtown East 42 Hanover Area (PA) 22
Smithtown East 52 Muncy (PA) 19

Chaminade 46 West Hill (CT) 15

December 23, 2011
MacArthur 47 Baldwin 27
Connetquot 36 Sachem North 31
Connetquot 73 Smithtown West 12

John Glenn 61 Commack 15
Lindenhurst 75 Bethpage 7
Sachem North 62 Smithtown West 12
Shoreham-Wading River 55 Miller Place 27
 

December 22, 2011
Port Washington 28 Carle Place 15
Uniondale 43 Farmingdale 21
Uniondale 66 Lawrence 12
East Islip 35 Northport 34
Eastport-South Manor 64 Hampton Bays 6
Half Hollow Hills West 42 Central Islip 36
Walt Whitman 48 Deer Park 26
Ward Melville 61 Mt. Sinai 9

December 21, 2011
Bellmore JFK 70 Westbury 12
Locust Valley 52 Clarke 19
Massapequa 45 Cold Spring Harbor 39
MacArthur 49 East Meadow 24
Bayport-Blue Point 46 Amityville 21
Half Hollow Hills West 54 Half Hollow Hills East 24
Hauppauge 76 Copiague 3
Huntington 42 Newfield 27
Kings Park 55 Patchogue-Medford 22
Miller Place 60 North Babylon 22
St John The Baptist 42 Deer Park 40

December 20, 2011
Freeport 42 Sewanhaka West 30
Garden City 42 Jericho 32
Island Trees 53 Great Neck North 15
Jericho 38 Mepham 35
Long Beach 69 Plainview JFK 4
Mineola 69 Roosevelt 12
Oyster Bay 57 Carle Place 15
Plainedge 66 Division 18
Uniondale 60 Sewanhaka East 21
Wantagh 64 South Side 6
Sayville 76 Mt St Michael (CHSAA) 12

December 17, 2011
Big Red Challenge at Glen Cove
Cyclone Tournament at South Side
David Bloom Memorial Duals at Wantagh

Hewlett 39 Long Beach 37
Long Beach 43 New Rochelle (Sec 1) 30
Sachem North 43 Long Beach 25
Sachem North 56 Hewlett 29
Sachem North 51 New Rochelle (Sec 1) 22

Jericho Cup

Final
Grand Street Campus (PSAL) 48 Farmingdale 34
Other Matches
Bayport-Blue Point 70 Wheatley 9
Bayport-Blue Point 44 Jericho 26
Cold Spring Harbor 43 Eagle Academy (PSAL) 36
Cold Spring Harbor 55 Wheatley 30
Farmingdale 51 Port Jefferson 30
Grand Street Campus (PSAL) 49 Bayport-Blue Point 36
Grand Street Campus (PSAL) 60 Wheatly 10
Jericho 60 Cold Spring Harbor 28
Jericho 31 Grand Street Campus (PSAL) 42
Jericho 60 Wheatley 15
Port Jefferson 55 Cold Spring Harbor 30
Port Jefferson 56 Eagle Academy (PSAL) 25

Paul P. Grammatico Tournament at VS South
Ralph Jansson Holiday Tournament
Terry Haise Tournament at Freeport

Center Moriches Duals

Brentwood 65 Center Moriches 3
Brentwood 67 Central Islip 6
Brentwood 74 Edgemont (Sec 1) 6
Brentwood 48 Rocky Point 12
Brentwood 45 Smithtown East 15
Brentwood 51 Syosset 18
Brentwood 73 West Babylon 9
Brentwood 55 Westhampton 15
Center Moriches 42 Central Islip 30
Center Moriches 54 Edgemont (Sec 1) 30
Center Moriches 43 West Babylon 29
Central Islip 41 West Babylon 27
Eastport-South Manor 35 Brentwood 27
Eastport-South Manor 55 Center Moriches 18
Eastport-South Manor 56 Central Islip 18
Eastport-South Manor 58 Edgemont (Sec 1) 19
Eastport-South Manor 56 Rocky Point 24
Eastport-South Manor 42 Smithtown East 37
Eastport-South Manor 49 Syosset 21
Eastport-South Manor 60 West Babylon 22
Eastport-South Manor 49 Westhampton 25
Rocky Point 55 Center Moriches 23
Rocky Point 57 Central Islip 16
Rocky Point 51 Edgemont (Sec 1) 18
Rocky Point 71 West Babylon 16
Smithtown East 50 Center Moriches 27
Smithtown East 46 Central Islip 33
Smithtown East 48 Edgemont (Sec 1) 15
Smithtown East 39 Rocky Point 30
Smithtown East 44 Syosset 33
Smithtown East 57 West Babylon 13
Smithtown East 37 Westhampton 36
Syosset 31 Center Moriches 30
Syosset 42 Rocky Point 39
Syosset 60 West Babylon 24
West Babylon 42 Edgemont 30
Westhampton 48 Center Moriches 31
Westhampton 55 Central Islip 21
Westhampton 56 Edgemont (Sec 1) 27
Westhampton 39 Syosset 36
Westhampton 55 West Babylon 27

Coach Luksik Classic Duals at Deer Park

Deer Park 46 Locust Valley 36
Half Hollow Hills East 45 Deer Park 39
Lindenhurst 72 Deer Park 14
Lindenhurst 47 Half Hollow Hills East 22
Lindenhurst 39 Locust Valley 31
Lindenhurst 42 MacArthur 34
Lindenhurst 60 Oyster Bay 19
Locust Valley 54 Half Hollow Hills East 27
MacArthur 57 Deer Park 21
MacArthur 45 Locust Valley 32
MacArthur 45 Oyster Bay 30
Oyster Bay 42 Deer Park 33

Oyster Bay 43 Half Hollow Hills East 30

Doc Fallot Duals at Hampton Bays

Final
East Hampton 43 Sayville B 34
Other Matches
Centereach 48 Hampton Bays 36
East Hampton 39 Miller Place 38
East Hampton 74 West Babylon B 9
East Hampton 59 Westhampton B 17

Hampton Bays 60 West Babylon B 22
Hampton Bays 51 Westhampton B 36
Long Island Lutheran 45 Hampton Bays 36
Miller Place 67 Centereach 15
Miller Place 76 West Babylon B 3
Miller Place 60 Westhampton B 17

Sayville B 47 Centereach 21
Sayville B 48 Hampton Bays 30
Sayville B 39 Long Island Lutheran 31
Westhampton B 60 West Babylon B 4

Guilford CT Invitational
Irvington Duals

Sayville 77 Arlington (Sec 1) 3
Sayville 66 Hackley (Private) 15
Sayville 76 Harry S Truman (PSAL) 0
Sayville 72 Irvington (Sec 1) 6
Sayville 57 Tappan Zee (Sec 1) 19

Jim Wilson Duals

Round 1

Minisink Valley 50 Averill Park 12
William Floyd 64 John Jay East Fishkill 13
Nanuet 37 Plainedge 36
(Nanuet wins on criteria D)

Round 2

Minisink Valley 64 Nanuet 6
Massapequa
57 Washingtonville 20
Plainedge 43 Averill Park (Sec 2) 36

Round 3

Minisink Valley (Sec 9) 49 Plainedge 24
William Floyd 38 Massapequa 34
Washingtonville 49 John Jay East Fishkill 29

Round 4

William Floyd 55 Washingtonville 21
Massapequa
66 John Jay East Fishkill 13
Averill Park 42 Nanuet 30

Medal Round

Minisink Valley 42 William Floyd 27
Massapequa 51 Averill Park 27
Plainedge 49 Washingtonville 22
Nanuet 43 John Jay East Fishkill 36

Kings Park Duals

Kings Park 59 Copiague 18
Kings Park 37 Newfield 30
Patchogue-Medford 49 Copiague 28
Patchogue-Medford 53 Newfield 21
Sachem East 58 Newfield 23
Sachem East 58 Patchogue-Medford 18
Sachem East 34 St Anthony’s 31

St Anthony’s 66 Copiague 18
St Anthony’s 43 Kings Park 30

Lee Van Slyke Duals at Burnt Hills

Longwood 57 Bainbridge-Guilford/Afton (Sec 4) 12

Longwood 63 Burnt Hills (Sec 2) 12
Longwood 66 Northern Adirondack (Sec 7) 18
Longwood 76 Red Hook (Sec 9) 0

Longwood 75 Scotia-Glenville (Sec 2) 6

North Babylon Holiday Tournament
Pin Down MS Invitational at Berlin CT

Rick Herrmann Invitational at Bellport
Tri-State Holiday Duals

Huntington 65 Goshen (Sec 9) 23
Huntington 45 Middletown (Sec 9) 30
Huntington 54 Port Jervis (Sec 9) 33
Mahopac (Sec 1) 40 Huntington 39
(Mahopac wins on criteria D)
Valley Central (Sec () 49, Huntington 32

 

December 16, 2011
Bellmore JFK 48 Bethpage 19

MacArthur 43 Island Trees 33
Miller Place 45 Half Hollow Hills East 42
St Anthony’s 56 St John The Baptist 18
 

December 15, 2011
Mineola 63 Carle Place 21
Oyster Bay 63 Roosevelt 15
Kellenberg 43 Freeport 29

December 14, 2011
Long Beach 65 Valley Stream Central 20
Oyster Bay 58 Valley Stream North 21
Bayport-Blue Point 48 Miller Place 32
Central Islip 48 Copiague 30
Hauppauge 46 Commack 25
Long Island Lutheran 58 Stony Brook 15
Mattituck 47 East Hampton 28

Patchogue-Medford 43 Bellport 34
Rocky Point 73 Centereach 9
Shoreham-Wading River 84 Hampton Bays 3

Smithtown East 42 Northport 21
Wantagh 42 Brentwood 22
Westhampton 44 St John The Baptist 27

December 13, 2011
Glen Cove 74 MacArthur B 9
Glen Cove 47 North Shore 20
Jericho 60 Hicksville 22
Locust Valley 66 Wheatley 13
Port Washington 48 Westbury 30
West Babylon 45 Manhasset 32
Bay Shore 41 Amityville 21
 

December 11, 2011
Colonie Duals

Burnt Hills 39 Division 11
Division 48 Scotia-Glenville 18
Hudson Falls 60 Division 23
Minisink Valley 66 Division 14

 

December 10, 2011
38th Annual Tiger Tournament at Mamaroneck
Bethpage Dad's Club Tournament
Bruins Cup Tournament at Baldwin
Garden City Duals

Garden City 57 Deer Park 18
Scarsdale (Sec 1) 36 Deer Park 35
(Scarsdale wins on criteria D)
Scarsdale 37 Sewanhaka West 27
Sewanhaka West 39 Deer Park 32
Sewanhaka West 43 Great Neck North 30

Jerry McGuire Invitational at North Rockland

Nanuet 48 Seaford 28
Seaford 74 Brewster B 0
Seaford 49 Tappan Zee 28

Mahopac Duals

Fox Lane (Sec 1) 56 MacArthur 27
Kellenberg 39 Brewster 38
Kellenberg 51 Carmel 31
Kellenberg 42 Johnson City 36
MacArthur 52 Carmel (Sec 1) 21
MacArthur 37 Kellenberg 35

Sprig Gardner Tournament at Bellmore JFK/Mepham
Andrew Peers Memorial Tournament at Walt Whitman
Autism Duals at William Floyd

Comsewogue 57 Mt. Sinai 27
Comsewogue 59 Smithtown West 27
Eastport-South Manor 54 Comsewogue 29
Eastport-South Manor 59 Mt. Sinai 18
Eastport-South Manor 61 Smithtown West 21
Eastport-South Manor 46 William Floyd 33
Islip 53 Comsewogue 18
Islip 45 Eastport-South Manor 32
Islip 66 Mt. Sinai 12
Islip 45 Smithtown West 22
Islip 48 William Floyd 21
Mt. Sinai 42 Smithtown West 30
William Floyd 40 Comsewogue 30
William Floyd 51 Mt. Sinai 17
William Floyd 51 Smithtown West 32

Civil War Duals at Shenedehowa

Fairport (Sec 5) 47 Half Hollow Hills West 29
Fairport (Sec 5) 47 Plainedge 19
Hollow Hills West 43 Waverly (Sec 4) 36

Monsignor Farrell 42 Half Hollow Hills West 38
Monsignor Farrell 39 Plainedge 31
Plainedge 50 Half Hollow Hills West 25
Plainedge 67 Waverly (Sec 4) 7
Warwick Valley (Sec 9) 48 Half Hollow Hills West 30

Warwick Valley (Sec 9) 46 Plainedge 28

Cliff Clark Classic Duals at Bay Shore

Mattituck 45 Bay Shore 30
Bay Shore 45 Copiague 36
Bay Shore 54 Holy Trinity 18
Bay Shore 36 Island Trees 33
Bay Shore 59 Rocky Point B 9
Copiague 54 Holy Trinity 30
Copiague 42 Mattituck 35
Copiague 55 Rocky Point B 21
Island Trees 57 Copiague 18
Island Trees 79 Holy Trinity 3
Island Trees 48 Mattituck 21
Island Trees 78 Rocky Point B 9
Mattituck 63 Holy Trinity 15
Mattituck 69 Rocky Point B 15
Rocky Point B 39 Holy Trinity 27

Colonie Duals

Burnt Hills (Sec 2) 45 Rocky Point 24
Minisink Valley (Sec 9) 54 Rocky Point 18
Queensbury (Sec 2) 54 Rocky Point 18
Rocky Point 33 Colonie (Sec 2) 31
Rocky Point 61 Division 11
Rocky Point 27 Hudson Falls (Sec 2) 51
Rocky Point 54 Ravena (Sec 2) 33
Rocky Point 47 Roy C Ketcham (Sec 1) 30
Rocky Point 77 Scotia-Glenville (Sec 2) 6

Gray/Fitzgerald Tournament at Sayville
Huntington Tournament
Lonnie Kittle Tournament at Amityville

Sprig Gardner Tournament at East Hampton
Steven J. Mally Memorial Tournament at Harborfields

December 7, 2011
Baldwin 37 Locust Valley 36
Kellenberg 41 East Meadow 31
Sewanhaka West 39 Lynbrook 33
Sachem East 57 Syosset 18
Chaminade 60 Long Island Lutheran 18


December 6, 2011
Cold Spring Harbor 57 Hicksville 28
Division Duals

Round 1

Locust Valley 36 East Islip 35
Uniondale 42 Division 34

Round 2

East Islip 52 Division 21
Locust Valley 41 Uniondale 37

Round 3

East Islip 43 Uniondale 39
Locust Valley 57 Division 19

Wheatley Duals

Great Neck North 39 MacArthur B 34
Great Neck North 46 Wheatley 27

 

December 3, 2011

Battle at the Beach at Long Beach
Bellmore JFK Hall of Fame Duals

Bellmore JFK 64 Cold Spring Harbor
Bellmore JFK 45 Farmingdale 26
Bellmore JFK 60 Lawrence 15
Bellmore JFK 39 Locust Valley 37
Bellmore JFK 55 Roslyn 19
Cold Spring Harbor 42 Great Neck South 36
Cold Spring Harbor 48 Roslyn 41
East Meadow 57 Cold Spring Harbor 19
East Meadow 36 Roslyn 30
Farmingdale 45 East Meadow 24
Farmingdale 71 Great Neck South 12
Farmingdale 47 Lawrence 33
Farmingdale 39 Locust Valley 30
Lawrence 44 Cold Spring Harbor 30
Lawrence 41 Roslyn 27
Locust Valley 54 East Meadow 19
Locust Valley 30 Farmingdale 39
Locust Valley 57 Great Neck South 19
Locust Valley 47 Lawrence 36
Roslyn 39 Great Neck South 36

Hank Paris Memorial Tournament at Carle Place
Knights Classic at Uniondale
MacArthur Tournament