Long Island Wrestling Association

 

Donate to Support
the LIWA

Contacts

Association Office
LIWA
117 Dale Dr
Oakdale, NY 11769


Webmaster
Steve Meehan
stevemeehan0809 @ gmail.com

 

  NYSPHSAA Wrestling Championship Placewinners

Section School Year Division Place Wgt Name Grade
2 South Glens Falls 1963 1 3 103 Bob DeMarsh
2 Burnt Hills 1963 1 4 133 Bill Sarto
2 Niskayuna 1963 1 4 154 Pete Johnson
2 Niskayuna 1963 1 1 180 Al Baskous
2 South Glens Falls 1964 1 3 103 Bob DeMarsh
2 Niskayuna 1964 1 2 145 Bill Swartz
2 Draper 1964 1 3 165 Dick Jasinski
2 Mont Pleasant 1964 1 3 Hwt Ralph Moore
2 Shaker 1965 1 1 127 John Shattuck
2 South Glens Falls 1965 1 3 154 Mark Kenyon
2 Draper 1965 1 3 165 Dick Jasinski
2 Burnt Hills 1965 1 3 180 Joe Iuliano
2 Mont Pleasant 1965 1 2 Hwt Sylvester Huggins
2 Niskayuna 1966 1 4 127 Chuck Wundt
2 South Glens Falls 1966 1 4 133 Gary McGuffin
2 South Glens Falls 1966 1 3 145 Rick Munson
2 Mont Pleasant 1966 1 2 Hwt Emery Moore
2 Niskayuna 1966 1 3 Unl Bob Levine
2 Hudson Falls 1967 1 4 95 Dick Hyatt
2 South Glens Falls 1967 1 3 133 Gary McGuffin
2 South Glens Falls 1967 1 2 145 Rick Munson
2 Mont Pleasant 1967 1 3 154 Dick Patka
2 Hoosick Falls 1967 1 2 165 Peter Harrington
2 Scotia-Glenville 1968 1 2 95 John Steadwell
2 South Glens Falls 1968 1 2 165 Gerald Hay
2 Mont Pleasant 1968 1 1 180 Gale Knull
2 Scotia-Glenville 1969 1 2 112 Joe Pitts
2 Scotia-Glenville 1969 1 4 215 Walt Sustek
2 Burnt Hills 1969 1 3 250 Brad Coulter
2 Guilderland 1970 1 2 123 John Chakmakas
2 Hudson Falls 1970 1 4 155 Pete Schermerhorn
2 Hoosick Falls 1971 1 2 105 Ivan Casavant
2 Niskayuna 1971 1 2 138 Rory Houlihan
2 Guilderland 1971 1 4 145 Tom Krysak
2 Guilderland 1972 1 4 155 Dave Davenport
2 Linton 1973 1 2 132 Sev Popolizio
2 Queensbury 1973 1 4 145 Steve Jabout
2 Linton 1973 1 2 155 Mike Chrys
2 Glens Falls 1973 1 1 250 Jim Duggan
2 Johnstown 1974 1 5 98 Kurt Johnson
2 Glens Falls 1974 1 5 105 Steve Scarselletta
2 Mont Pleasant 1974 1 4 126 John DeMeo
2 Saratoga Springs 1974 1 3 155 Korey Dismus
2 Shenendehowa 1974 1 2 177 Mark Nichols
2 Scotia-Glenville 1974 1 3 215 Dave Snyder
2 Johnstown 1975 1 5 98 Bill Underwood
2 Johnstown 1975 1 5 105 Kurt Johnson
2 Niskayuna 1975 1 6 112 Howie Berger
2 Mont Pleasant 1975 1 5 126 John Conway
2 Salem 1975 1 6 132 Tim White
2 Saratoga Springs 1975 1 4 145 Kevin Mulligan
2 Shaker 1975 1 4 177 Paul Palmiotto
2 Niskayuna 1975 1 1 215 Jeff Blatnick
2 Schalmont 1976 1 5 91 Wayne Johnson
2 Niskayuna 1976 1 4 119 Howie Berger
2 Queensbury 1976 1 5 132 Jim Irvine
2 Amsterdam 1976 1 4 155 Rick Bradwell
2 Queensbury 1976 1 4 167 Dave Pileggi
2 Glens Falls 1976 1 6 215 Bill George
2 Hudson Falls 1976 1 6 250 Lou Tomaso
2 Columbia 1977 1 5 105 Bob Hellwig Sr.
2 Hoosick Falls 1977 1 6 119 Bill Griffin Sr.
2 Mont Pleasant 1977 1 2 126 Mark DeMeo Jr.
2 Queensbury 1977 1 6 145 Lynwood VanDenburg Sr.
2 Guilderland 1977 1 5 155 Paul Hornback Sr.
2 Glens Falls 1977 1 1 167 Mike Varmette Jr.
2 Amsterdam 1977 1 3 250 Charles Beekman Sr.
2 Hoosick Falls 1978 1 6 91 Bob Griffin So.
2 Draper 1978 1 6 105 Frank Famiano Jr.
2 Queensbury 1978 1 6 119 Jim Nelson Sr.
2 Niskayuna 1978 1 3 126 Neal Zendle Sr.
2 Mont Pleasant 1978 1 1 132 Mark DeMeo Sr.
2 Niskayuna 1978 1 5 138 Ron Abigail Sr.
2 Niskayuna 1978 1 6 155 Jim Oliver Sr.
2 Shenendehowa 1978 1 2 177 Mark Davis Sr.
2 Glens Falls 1978 1 2 215 Dan George Sr.
2 Guilderland 1978 1 4 250 Thomas Wyld So.
2 Guilderland 1979 1 6 119 Brian Whittaker Sr.
2 Guilderland 1979 1 2 167 Ron Czarnetzky Sr.
2 Burnt Hills 1979 1 3 215 Jim Visco Sr.
2 Guilderland 1979 1 1 250 Tom Wyld Jr.
2 Mechanicville 1980 1 6 91 Fred Decelle
2 Amsterdam 1980 1 2 98 Jim Edwards
2 Saratoga Springs 1980 1 4 105 Joe Wilsey
2 Saratoga Springs 1980 1 5 119 Nick Wilsey
2 Niskayuna 1980 1 4 126 Andy Seras
2 Niskayuna 1980 1 1 132 Tim Abigail
2 Burnt Hills 1980 1 3 138 Mike Enzien
2 Whitehall 1980 1 3 145 Paul Diekel
2 Queensbury 1980 1 4 155 John Hubert
2 Mohonasen 1980 1 6 167 John Gallo
2 Burnt Hills 1980 1 2 177 Tony Cotrupi
2 Queensbury 1980 1 6 215 Bill Latulippe
2 Mechanicville 1981 1 5 91 Adam Erno Jr.
2 Voorheesville 1981 1 3 98 Jeff Clark Fr.
2 Shenendehowa 1981 1 4 105 Dave Averill Sr.
2 Burnt Hills 1981 1 2 119 Doug Watson Sr.
2 Niskayuna 1981 1 3 132 Joel Feingold Sr.
2 Whitehall 1981 1 4 138 Kevin Parrott Jr.
2 Burnt Hills 1981 1 1 145 Jon Cardi So.
2 Whitehall 1981 1 1 167 Paul Diekel Sr.
2 Mohonasen 1981 1 2 177 John Gallo Sr.
2 Granville 1981 1 2 215 Scott Sabo Jr.
2 Mont Pleasant 1982 1 1 105 Anthony Bellai Jr.
2 Voorheesville 1982 1 5 112 Jeff Clark So.
2 Saratoga Springs 1982 1 2 119 Joe Wilsey Sr.
2 Ballston Spa 1982 1 4 126 Gene Staulters Sr.
2 Niskayuna 1982 1 1 132 John Placek Sr.
2 Whitehall 1982 1 4 138 Kevin Parrott Sr.
2 Burnt Hills 1982 1 1 145 Jon Cardi Jr.
2 Saratoga Springs 1982 1 1 155 Mike Arpley Sr.
2 Bethlehem 1982 1 4 167 Alan Marwill Sr.
2 Ballston Spa 1982 1 5 177 Todd Mabb Sr.
2 Granville 1982 1 2 215 Scott Sabo Sr.
2 Saratoga Springs 1982 1 2 250 Steve Vetsch Sr.
2 Voorheesville 1983 1 3 105 Shawn Sheldon Sr.
2 Voorheesville 1983 1 1 112 Jeff Clark Jr.
2 Mohonasen 1983 1 6 119 Patrick Ferri Sr.
2 Mont Pleasant 1983 1 4 126 Todd Messitt Sr.
2 Granville 1983 1 6 138 Mark Sabo So.
2 Queensbury 1983 1 4 145 John Guglielmo Sr.
2 Burnt Hills 1983 1 1 155 Jon Cardi Sr.
2 Amsterdam 1983 1 5 167 Junior Garcia Jr.
2 Queensbury 1983 1 5 177 Mike Himes Jr.
2 Mechanicville 1983 1 3 215 Chris Tironi Jr.
2 Ballston Spa 1983 1 5 250 Dave Mitchell Sr.
2 Whitehall 1984 1 6 91 J.P. Epifano 8th
2 Mont Pleasant 1984 1 5 98 Vincent Tabano Sr.
2 Voorheesville 1984 1 1 112 Jeff Clark Sr.
2 Ballston Spa 1984 1 6 132 Wesley Staulters Sr.
2 Amsterdam 1984 1 3 155 Reinaldo Garcia Jr. Sr.
2 Burnt Hills 1984 1 1 167 Jason Morris Jr.
2 Queensbury 1984 1 1 177 Mike Himes Sr.
2 Salem 1985 1 6 98 Jeff Jarvis So.
2 Amsterdam 1985 1 5 105 Mike Thomas Jr.
2 Voorheesville 1985 1 5 126 Jeff Genovesi Sr.
2 Salem 1985 1 6 138 Jace McKeighan Sr.
2 Whitehall 1985 1 4 145 Mark Sabo Sr.
2 Whitehall 1985 1 3 155 Kevin Gebo Sr.
2 Burnt Hills 1985 1 1 167 Jason Morris Sr.
2 Johnstown 1985 1 3 215 Eric Peck Sr.
2 Watervliet 1985 1 2 250 Larry Farrell Sr.
2 Shenendehowa 1986 1 5 91 Steve Mitola So.
2 Fort Plain 1986 1 6 119 Tim Failing Sr.
2 Galway 1986 1 6 126 Kevin Dicerbo Sr.
2 Whitehall 1986 1 6 138 Stephen Palmer Sr.
2 Queensbury 1986 1 4 145 Warren MacNaughton Sr.
2 Averill Park 1986 1 2 155 Mike Malenfant Sr.
2 Ballston Spa 1986 1 5 167 Steve Hart Sr.
2 Queensbury 1986 1 5 177 Royce Eldridge Sr.
2 Averill Park 1986 1 2 215 Mike McDowell Jr.
2 Mechanicville 1986 1 5 250 Curtis Tironi So.
2 Salem 1987 1 1 91 Frank Fronhofer So.
2 Shenendehowa 1987 1 6 98 Steve Mitola Jr.
2 Burnt Hills 1987 1 1 138 David Watson Sr.
2 Ballston Spa 1987 1 3 177 Mark Carey Sr.
2 Averill Park 1987 1 5 215 Mike McDowell Sr.
2 Mechanicville 1987 1 2 250 Curtis Tironi Jr.
2 Burnt Hills 1988 1 1 91 Scott Hughes Jr.
2 Salem 1988 1 1 98 Frank Fronhofer Jr.
2 Saratoga Springs 1988 1 6 105 Chris Cocozzo Jr.
2 Queensbury 1988 1 3 112 J.P. Epifanio Sr.
2 Whitehall 1988 1 6 126 Christopher Terry So.
2 Bethlehem 1988 1 4 132 Chris Saba Sr.
2 Queensbury 1988 1 3 145 Jim Hubert Sr.
2 Catskill 1988 1 6 155 John Pavlin Sr.
2 Bethlehem 1988 1 6 167 Mike Mosley Sr.
2 Burnt Hills 1988 1 2 177 T.J. Wright Sr.
2 Ravena-Coeymans-Selkirk 1988 1 4 215 Tim Baranska Sr.
2 Averill Park 1989 1 2 98 Tom Mangan Sr.
2 Salem 1989 1 1 105 Frank Fronhofer Sr.
2 Averill Park 1989 1 2 126 Ed Moak Sr.
2 Niskayuna 1989 1 1 132 John Bena Sr.
2 Averill Park 1989 1 4 138 Corey Schroeder Sr.
2 Guilderland 1989 1 5 155 Chip Foster Jr.
2 Saratoga Springs 1989 1 4 167 Jason Rocker Sr.
2 South Glens Falls 1989 1 6 177 Shane Smith Sr.
2 Niskayuna 1989 1 4 250 Mark Pasquariello Sr.
2 Averill Park 1990 1 6 112 Bill Rigney Sr.
2 Burnt Hills 1990 1 2 119 Doug Groncki Jr.
2 Burnt Hills 1990 1 2 126 Chad Groncki Jr.
2 Whitehall 1990 1 6 138 Christopher Terry Sr.
2 Guilderland 1990 1 5 167 Chip Foster Sr.
2 Albany Academy 1990 1 5 177 Darrin Vincent Sr.
2 Whitehall 1990 1 5 215 Jamie Huntington So.
2 Burnt Hills 1991 1 5 98 Karl Ruud So.
2 Hoosick Falls 1991 1 4 112 Jake Gardner So.
2 Burnt Hills 1991 1 2 126 Doug Groncki Sr.
2 Burnt Hills 1991 1 3 132 Chad Groncki Sr.
2 Niskayuna 1991 1 5 145 Mike Bendett Sr.
2 Whitehall 1991 1 3 215 Jamie Huntington Jr.
2 Ballston Spa 1992 1 5 91 Mark Yanagihara Sr.
2 Burnt Hills 1992 1 6 105 Karl Ruud Jr.
2 Shenendehowa 1992 1 5 112 Troy Hilts Sr.
2 Hoosick Falls 1992 1 5 119 Jake Gardner Jr.
2 Cobleskill-Richmondville 1992 1 5 126 Eric McAllister Sr.
2 Corinth 1992 1 3 132 Dennis Baker Sr.
2 Niskayuna 1992 1 2 138 Shawn Nautel Sr.
2 Colonie 1992 1 2 145 Matt Manico Sr.
2 Glens Falls 1992 1 3 155 Chad MacNaughton Sr.
2 South Glens Falls 1992 1 5 177 Chuck Perry Sr.
2 Whitehall 1992 1 1 215 Jamie Huntington Sr.
2 Queensbury 1992 1 2 250 Jason Spector Sr.
2 Shenendehowa 1993 1 5 91 Dave Mitola So.
2 Hoosick Falls 1993 1 2 119 Jake Gardner Sr.
2 Niskayuna 1993 1 4 126 Kyle James So.
2 Scotia-Glenville 1993 1 5 132 Chris Rodecker Jr.
2 Ballston Spa 1993 1 5 138 Damon Hinchcliff Jr.
2 Niskayuna 1993 1 6 177 Michael DeMeo Sr.
2 Shenendehowa 1993 1 1 250 Matt Stein Sr.
2 Niskayuna 1994 1 2 138 Kyle James Jr.
2 Saratoga Springs 1994 1 6 145 Kris West Sr.
2 Burnt Hills 1994 1 3 215 Jeremy Boyd Sr.
2 Shenendehowa 1994 1 3 250 Lee Pike Sr.
2 Salem 1995 1 4 105 Carl Fronhofer Fr.
2 Queensbury 1995 1 3 126 Jon Clark Sr.
2 Niskayuna 1995 1 1 138 Kyle James Sr.
2 CBA Albany 1995 1 4 145 Sean Baxter Sr.
2 Niskayuna 1995 1 2 155 Mike Bena Sr.
2 Niskayuna 1995 1 2 177 Pat Popolizio Jr.
2 Ballston Spa 1995 1 2 215 Terry Barnes Sr.
2 Warrensburg 1995 1 2 250 Troy Beadnell Sr.
2 Shenendehowa 1996 1 1 91 Greg Parker Fr.
2 Salem 1996 1 2 126 Carl Fronhofer So.
2 South Glens Falls 1996 1 5 145 John French Sr.
2 Queensbury 1996 1 3 167 Mark French Jr.
2 Niskayuna 1996 1 1 177 Pat Popolizio Sr.
2 Queensbury 1996 1 5 215 Dan Stine So.
2 Colonie 1996 1 5 250 Tom Finton Sr.
2 Colonie 1997 1 6 103 Matt Stenglein 8th
2 Niskayuna 1997 1 3 119 Mike Popolizio Sr.
2 Burnt Hills 1997 1 4 130 Jack Lapi Jr.
2 Salem 1997 1 1 145 Carl Fronhofer Jr.
2 Ballston Spa 1997 1 6 152 Ralph Keeney Sr.
2 Guilderland 1997 1 4 171 Jon Foster Sr.
2 Queensbury 1997 1 1 189 Dan Stine Jr.
2 Shaker 1997 1 2 220 Kris Eglin Sr.
2 Whitehall 1997 1 6 275 Jason Gordan Sr.
2 Galway 1998 1 4 96 Justin Grupe So.
2 Niskayuna 1998 1 3 103 Shawn Miller Jr.
2 Bethlehem 1998 1 4 119 Tim Leonard Sr.
2 Shenendehowa 1998 1 2 135 Greg Parker Jr.
2 Averill Park 1998 1 5 145 Don Favro Sr.
2 Queensbury 1998 1 5 152 Jason Hubert Sr.
2 Salem 1998 1 1 160 Carl Fronhofer Sr.
2 Ballston Spa 1998 1 3 171 Dan Vergine Sr.
2 Queensbury 1998 1 3 189 Dan Stine Sr.
2 Queensbury 1998 1 1 215 Josh Etu Jr.
2 Niskayuna 1998 1 1 275 Bob Hafler Jr.
2 Colonie 1999 1 3 119 Matt Stenglein So.
2 LaSalle 1999 1 4 135 Matt Herrington Fr.
2 Scotia-Glenville 1999 1 6 140 Rob Male Sr.
2 Maple Hill 1999 1 6 145 Otis Place Sr.
2 Shenendehowa 1999 1 2 152 Greg Parker Sr.
2 LaSalle 1999 1 3 189 Jon Gregg So.
2 Queensbury 1999 1 3 215 Josh Etu Sr.
2 Niskayuna 1999 1 3 275 Bob Hafler Sr.
2 LaSalle 2000 1 4 96 Steve Sutton Fr.
2 Colonie 2000 1 5 103 Matt Stuart So.
2 Burnt Hills 2000 1 6 112 Brad Davis So.
2 Hudson Falls 2000 1 5 119 Scott Latterell Jr.
2 Colonie 2000 1 5 125 Matt Stenglein Jr.
2 LaSalle 2000 1 3 140 Matt Herrington So.
2 LaSalle 2000 1 3 145 Zach Taber Jr.
2 Corinth 2000 1 6 152 Mike Baker Sr.
2 Hudson Falls 2000 1 2 189 Bryan Steele Jr.
2 LaSalle 2000 1 3 215 Jon Gregg Jr.
2 Colonie 2000 1 1 275 Matt Tarullo Sr.
2 LaSalle 2001 1 2 96 Steve Sutton So.
2 Colonie 2001 1 4 130 Matt Stenglein Sr.
2 Hudson Falls 2001 1 4 135 Scott Latterell Sr.
2 LaSalle 2001 1 3 152 Zach Taber Sr.
2 LaSalle 2001 1 1 160 Matt Herrington Jr.
2 Hudson Falls 2001 1 2 189 Bryan Steele Sr.
2 LaSalle 2001 1 1 215 Jon Gregg Sr.
2 Queensbury 2002 1 4 96 John Payne So.
2 LaSalle 2002 1 5 119 Stephen Sutton Jr.
2 Queensbury 2002 1 4 125 Joe Whitaker So.
2 Colonie 2002 1 5 130 Josh Stenglein Jr.
2 Guilderland 2002 1 2 140 Nick Hawrylchak Sr.
2 Scotia-Glenville 2002 1 2 152 Dwayne Hash-Barberis Jr.
2 LaSalle 2002 1 1 160 Matt Herrington Sr.
2 Burnt Hills 2002 1 5 171 Derek Wayman Sr.
2 Shenendehowa 2002 1 4 275 Phil McGeough Sr.
2 Whitehall 2003 1 2 103 Dan Bishop So.
2 Colonie 2003 1 2 125 Matt Stuart Sr.
2 LaSalle 2003 1 3 130 Steve Sutton Sr.
2 Colonie 2003 1 3 140 Mike Roberts Jr.
2 Colonie 2003 1 4 145 Josh Stenglein Sr.
2 LaSalle 2003 1 6 152 David McCarty So.
2 Scotia-Glenville 2003 1 4 160 Dwayne Hash-Barberis Sr.
2 Corinth 2003 1 2 189 Mike Sanacore Sr.
2 Glens Falls 2003 1 2 275 Justin Tougas Jr.
2 LaSalle 2004 1 6 103 Josh Madison So.
2 Shenendehowa 2004 1 3 112 Hunter Meys 8th
2 Queensbury 2004 1 6 119 John Payne Sr.
2 Shenendehowa 2004 1 5 125 Keith Bernard Sr.
2 Queensbury 2004 1 4 130 Joe Whitaker
2 Columbia 2004 1 1 135 Justin Hellwig Sr.
2 Colonie 2004 1 1 140 Mike Roberts Sr.
2 Niskayuna 2004 1 2 152 Steve Johnas Sr.
2 LaSalle 2004 1 2 160 David McCarty Jr.
2 Saratoga Springs 2004 1 1 189 Matt Riddle Sr.
2 Glens Falls 2004 1 1 275 Justin Tougas Sr.
2 Shenendehowa 2005 1 1 103 Austin Meys 8th
2 Niskayuna 2005 1 5 125 Louis Kiernan Sr.
2 Shenendehowa 2005 1 5 130 Hunter Meys Fr.
2 LaSalle 2005 1 1 135 Paul Fiorio Sr.
2 Colonie 2005 1 6 140 Carlo Ferrandino Sr.
2 CBA Albany 2005 1 2 145 Michael Chaires So.
2 LaSalle 2005 1 2 160 David McCarty Sr.
2 Scotia-Glenville 2005 1 5 171 Eric VanPatten Sr.
2 Guilderland 2005 1 3 275 Joey Wyld Sr.
2 Schalmont 2006 1 1 103 Jeremy Cuomo Jr.
2 Amsterdam 2006 1 5 112 Brian Benton So.
2 Shenendehowa 2006 1 4 125 Austin Meys Fr.
2 Scotia-Glenville 2006 1 6 130 Mark Burchhardt Jr.
2 Ballston Spa 2006 1 4 135 Mike Goossens Sr.
2 Shenendehowa 2006 1 2 140 Kareem Naguib Sr.
2 Burnt Hills 2006 1 4 145 Matt Kaylor Jr.
2 CBA Albany 2006 1 1 152 Michael Chaires Jr.
2 LaSalle 2006 1 2 160 Manny Hickson Jr.
2 Ballston Spa 2006 1 4 171 James Cooper Sr.
2 Shenendehowa 2007 1 2 96 Luke Popolizio So.
2 Shenendehowa 2007 1 2 112 T.J. Popolizio Jr.
2 Amsterdam 2007 1 3 119 Brian Benton Jr.
2 LaSalle 2007 1 2 135 Zach Clemente So.
2 Shenendehowa 2007 1 5 140 Austin Meys So.
2 Burnt Hills 2007 1 6 145 Matt Kaylor Sr.
2 CBA Albany 2007 1 1 160 Michael Chaires Sr.
2 Ballston Spa 2007 1 5 160 Alex Steciuk Jr.
2 Shenendehowa 2007 1 1 171 Hunter Meys Jr.
2 Niskayuna 2007 1 4 171 Jake Newcomb Jr.
2 South Glens Falls 2007 1 4 189 DJ Hundson Sr.
2 Columbia 2007 1 5 275 Garrett Moldoff Sr.
2 Shenendehowa 2008 1 2 103 Luke Popolizio Jr.
2 Shenendehowa 2008 1 6 119 TJ Popolizio Sr.
2 Guilderland 2008 1 4 125 Matt Cubllos Jr.
2 Amsterdam 2008 1 2 130 Brian Benton Sr.
2 Burnt Hills 2008 1 6 130 Brendan McKeown Jr.
2 Columbia 2008 1 2 135 Zach Crain Sr.
2 LaSalle 2008 1 1 140 Zach Clemente Jr.
2 Amsterdam 2008 1 2 152 Rob Morey Sr.
2 Ballston Spa 2008 1 4 160 Alex Steciuk Sr.
2 Shenendehowa 2008 1 1 171 Austin Meys Jr.
2 Shenendehowa 2008 1 1 189 Hunter Meys Sr.
2 Queensbury 2008 1 6 189 Jared Myhrberg Sr.
2 Queensbury 2008 1 3 215 Tim Elbert Sr.
2 LaSalle 2008 1 1 285 Ken Altarac Jr.
2 Shenendehowa 2009 1 5 112 Luke Popolizio Sr.
2 Shenendehowa 2009 1 4 119 John Belanger Jr.
2 Scotia-Glenville 2009 1 4 125 Dan Riggi Sr.
2 Guilderland 2009 1 5 130 Matt Cubillos Sr.
2 Amsterdam 2009 1 3 140 Giuseppi Lanzi Jr.
2 LaSalle 2009 1 1 145 Zach Clemente Sr.
2 Amsterdam 2009 1 6 160 John Paris Sr.
2 Shenendehowa 2009 1 1 189 Austin Meys Sr.
2 Burnt Hills 2009 1 3 215 Zeal McGrew Jr.
2 LaSalle 2009 1 1 285 Ken Altarac Sr.
2 LaSalle 2010 1 6 112 Brandon Goldup Fr.
2 Colonie 2010 1 5 130 Jason Chudzinski Sr.
2 Shenendehowa 2010 1 3 135 John Belanger Sr.
2 Amsterdam 2010 1 1 152 Giuseppi Lanzi Sr.
2 Burnt Hills 2010 1 2 285 Zeal McGrew Sr.
2 Amsterdam 2011 1 3 103 Brandon Lapi Fr.
2 Shenendehowa 2011 1 3 125 Max Miller Sr.
2 Shenendehowa 2011 1 4 130 Nick Kelley So.
2 LaSalle 2011 1 1 140 Connor Sutton Jr.
2 Shenendehowa 2011 1 4 140 Jim Carucci Sr.
2 Queensbury 2011 1 2 171 Matt Lashway Jr.
2 Colonie 2011 1 6 171 Joe Shell Sr.
2 Shenendehowa 2011 1 4 189 Tony Fusco Jr.
2 Shenendehowa 2011 1 5 285 Cole Lampman Jr.
2 Amsterdam 2012 1 4 113 Brandon Lapi So.
2 Shenendehowa 2012 1 3 132 Nick Kelley Jr.
2 Shenendehowa 2012 1 3 138 Dave Almaviva Jr.
2 Columbia 2012 1 3 145 Evan Wallace Sr.
2 La Salle 2012 1 6 160 Connor Sutton Sr.
2 South Glens Falls 2012 1 6 170 Stephen Lumley Sr.
2 Shenendehowa 2012 1 1 195 Tony Fusco Sr.
2 Columbia 2012 1 2 285 El Shaddai Gilmore-Vanhoesen Jr.
2 Shenendehowa 2012 1 3 285 Cole Lampman Sr.
2 Colonie 2013 1 4 106 Golan Cohen Jr.
2 Amsterdam 2013 1 2 132 Brandon Lapi Jr.
2 Shenendehowa 2013 1 1 138 Nick Kelley Sr.
2 Burnt Hills 2013 1 3 138 Joey Butler Jr.
2 Shenendehowa 2013 1 3 145 David Almaviva Sr.
2 Amsterdam 2013 1 3 160 James Marquez Sr.
2 Queensbury 2013 1 6 170 Franky Nassivera Jr.
2 Shenendehowa 2013 1 2 195 Levi Ashley Jr.
2 Columbia 2013 1 4 285 El Shaddai Vanhoesen Sr.
2 Saratoga 2014 1 6 120 Dominic Inzana Jr.
2 Amsterdam 2014 1 1 138 Brandon Lapi Sr.
2 Burnt Hills 2014 1 3 145 Joey Butler Sr.
2 Shenendehowa 2014 1 4 152 Jesse Porter Jr.
2 Columbia 2014 1 2 160 Angelo Kress Sr.
2 Columbia 2015 1 4 99 Michael Gonyea Fr.
2 Shenendehowa 2015 1 3 152 Jesse Porter Sr.
2 Shenendehowa 2015 1 1 170 Kevin Parker Jr.
2 Burnt Hills 2015 1 2 182 Jake Ashcraft Sr.
2 Albany Academy 2016 1 4 99 Trent Svingala Fr.
2 Columbia 2016 1 6 106 Michael Gonyea So.
2 Columbia 2016 1 2 120 John Devine Jr.
2 Burnt Hills 2016 1 4 132 Christian Gramuglia Jr.
2 Averill Park 2016 1 5 132 Max Tempel Sr.
2 Schenectady 2016 1 4 170 Collin Derboghossian Sr.
2 Ballston Spa 2016 1 5 170 Tyler Barnes So.
2 Shenendehowa 2016 1 1 182 Kevin Parker Sr.
2 Columbia 2016 1 4 195 Dylan Dubuque Jr.
2 Burnt Hills 2016 1 3 220 Joe Messare Sr.
2 Columbia 2017 1 5 113 Michael Gonyea Jr.
2 Burnt Hills 2017 1 3 138 Christian Gramuglia Sr.
2 Shenendehowa 2017 1 2 145 Kiernan Shanahan So.
2 Albany Academy 2017 1 5 160 Kyle Jasenski Sr.
2 Ballston Spa 2017 1 1 170 Tyler Barnes Jr.
2 Columbia 2017 1 5 195 Dylan Dubuque Sr.
2 Burnt Hills 2017 1 4 285 Jake Warren Sr.
2 Shenendehowa 2018 1 1 99 Stevo Poulin Fr.
2 Columbia 2018 1 4 126 Michael Gonyea Sr.
2 Shenendehowa 2018 1 2 145 Kiernan Shanahan Jr.
2 Ballston Spa 2018 1 2 170 Tyler Barnes Sr.
2 Ballston Spa 2018 1 4 182 Jake Cook Sr.
2 Shenendehowa 2019 1 1 106 Stevo Poulin So.
2 Shenendehowa 2019 1 5 160 Colden Dorfman So.
2 Ballston Spa 2020 1 3 106 Nick Palso Jr.
2 Shenendehowa 2020 1 1 113 Stevo Poulin Jr.
2 Mohonasen 2020 1 5 138 Jake Deguire Jr.
2 Averill Park 2020 1 5 152 Sean Malenfant Jr.
2 Shenendehowa 2020 1 4 160 Colden Dorfman Jr.
2 Niskayuna 2020 1 7 170 Peter Meshkov Jr.
2 Shenendehowa 2020 1 2 182 Brock Delsignore Jr.
2 Columbia 2020 1 5 195 Michael Altomer So.
2 Ballston Spa 2022 1 5 102 Ralph Keeney So
2 Burnt Hills 2022 1 8 110 Tyler Whiteley Fr
2 Shaker 2022 1 8 118 Michael Santore Sr
2 Burnt Hills 2022 1 4 126 Liam Carlin Fr
2 Shenendehowa 2022 1 8 126 Ayden Robles Sr
2 Burnt Hills 2022 1 7 132 Gabriel Goss Jr
2 Burnt Hills 2022 1 7 138 Tyler Rossini Sr
2 Amsterdam 2022 1 5 145 Renso Montalvo Jr
2 Ballston Spa 2022 1 7 152 Connor Gregory Jr
2 Queensbury 2022 1 1 172 Dylan Schell Sr
2 Guilderland 2022 1 7 189 Dillon Blanchard Sr
2 Shaker 2022 1 2 215 Ryan Stein Sr
2 Ballston Spa 2022 1 7 215 Darrien Insogna Jr